НТА > НОВИНИ > Суспільство > Цієї зими постійно будемо жити в умовах обмеження споживання електроенергії – Шмигаль

Цієї зими постійно будемо жити в умовах обмеження споживання електроенергії – Шмигаль

218

Україна цієї зими буде постійно жити в умовах обмеження споживання електричної енергії. В країні пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції.

Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, зараз ситуація в енергосистемі контрольована, але все ще зберігається значний дефіцит електричної енергії.

“Різною мірою пошкоджено 40% об’єктів високовольтної мережі. Тому у більшості регіонів обмеження електропостачання все ще значні. Це необхідний захід для утримання збалансованої роботи нашої енергосистеми… Будемо відверто казати, що цієї зими ми постійно будемо жити в умовах обмеження споживання електроенергії, тому держава і уряд систематизують процес щодо того, хто отримає електроенергію в першу чергу”, – сказав прем’єр.

Де найскладніша ситуація 

За його словами, станом на ранок 9 грудня резервними схемами вдалося заживити споживачів Одеської області, яка постраждала під час восьмої ракетної атаки РФ. Непроста ситуація в Київській області, де ворог завдав удару по об’єктах генерації, через це на лівобережжі дефіцит був суттєвішим, каже Шмигаль. Проте найскладніше – у Донецькій та Харківській областях. Там ворог майже щодня атакує артилерією об’єкти генерації та розподільні мережі.

Шмигаль дав доручення міністру енергетики розробити та подати на розгляд уряду чіткі пріоритети включення електропостачання. За його словами, перший пріоритет — це критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні. Другий пріоритет — це об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави. Третій пріоритет — це бізнес, який виготовляє критично важливі товари і продукти, наприклад, хлібопекарні та молокозаводи. Четвертий пріоритет — житловий сектор.

“Тільки після включення цих чотирьох зазначених груп має постачатись електроенергія на інші об’єкти. Це справедливий підхід, який дозволить нашій країні вистояти цієї зими”, – сказав прем’єр.

Нагадаємо, що з 10 жовтня росіяни випустили на українські енергетичні об’єкти понад тисячу ракет і дронів. Українці пережили вісім великих хвиль і більше десятка менших ударів по енергетичній інфраструктурі.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі