НТА > НОВИНИ > Війна > «Цинічне порушення». Росія підтвердила масову депортацію українських громадян

«Цинічне порушення». Росія підтвердила масову депортацію українських громадян

Масштаби примусового переміщення співставні лише з депортацією, яку проводив Гітлер під час Другої світової війни

532

Російські війська проводять масову депортацію населення тимчасово окупованих територій України. Ворог заявив про вивезення близько 440 тисяч мирних мешканців.

Таку інформацію підтвердила омбудсмен Людмила Денісова.

«Міністерство оборони окупанта рапортує, що з Херсонської області вже вивезли 90 тисяч громадян України, Молдови та Росії. Підставами для переміщення рашисти називають «звернення посольств і заявки, подані у військову комендатуру Херсона», – написала Денісова.

Як розповіла омбудсмен, посилаючись на заяви начальника Національного центру управління обороною Російської Федерації генерал-полковника Михайла Мізінцева, тільки за минулу добу з тимчасово непідконтрольних територій України в Донецькій та Луганській областях вивезли понад 19,6 тисячі мирних мешканців, з них – 3 300 дітей.

«Загалом рашистський військовий зазначає про вивезення 439 420 мирних мешканців «із небезпечних районів України», з яких 91 673 – діти, з Маріуполя «від свавілля, влаштованого націоналістами» перемістили 98 081 особу, у тому числі за минулу добу 4 183 особи», – вказала Денісова.

Вона зазначила, що масштаби примусового переміщення співставні лише з депортацією, яку проводив Гітлер під час Другої світової війни.

«Країна-окупант цинічно та грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території», – наголосила Денісова.

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що з тимчасово окупованих російськими загарбниками територій Донецької та Луганської областей примусово вивозять жінок та дітей на територію Росії. На той момент даних про кількість вивезених осіб не було.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі