НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Дальність і взаємодія. У Повітряних силах пояснили, як саме Patriot можуть посилити українську ППО

Дальність і взаємодія. У Повітряних силах пояснили, як саме Patriot можуть посилити українську ППО

516

Комплекси Patriot могли би дуже допомогти Україні – чи то для прикриття західних кордонів нашої держави, чи інші регіони.

“Patriot  – це комплекс, який би міг дуже допомогти Україні – чи для прикриття західних кордонів нашої держави, чи інших регіонів. Його дальність – до 150 кілометрів залежно від модифікації. Важливо, ще цей комплекс може ефективно працювати в поєднанні з уже наявними у нас системами Iris-T і Nasams. Вони можуть працювати в єдиному інформаційному полі і забезпечувати одночасне повітряне прикриття”, – прокоментував ситуацію з українською ППО речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у проєкті “Говорить Великий Львів”.

Водночас він наголосив, що питання полягає не лише в самих системах, а й у їхній кількості. Наразі, за його словами, Україна має одну батарею Iris-Т у вигляді однієї установки та дві неповні батареї Nasams. Дальність обох систем – до 40 кілометрів. Одна батарея Patriot- це чотири установки з чотирма ракетами в кожній. Вона дозволила б перекрити певну ділянку фронту на визначених напрямках.

“Очевидно, що якби рішення про передачу систем Patriot ухвалювала Польща, то ми би їх точно отримала. Польща дуже добре усвідомлює небезпеку, яка їй загрожує. Вона добре пам’ятає Другу світову, коли країну просто розділили між СРСР і Німеччиною. Та рішення про передачу таких систем чи, наприклад, винищувачі F-15, F-16,  F-18 ухвалює країна виробник. У цій ситуації США. І дискусії тривають”, – додав Юрій Ігнат.

Нагадаємо, Польща планує на найвищому політичному рівні розглянути сценарій перекидання батареї протиповітряної оборони Patriot у західні регіони України. Зокрема польська влада сподівається найближчим часом отримати системи протиповітряної оборони Patriot, які республіка замовила у США раніше.

Ще раніше після інциденту із падінням ракети 15 листопада в Польщі Німеччина запропонувала передати полякам системи Patriot.  У свою чергу Польща виступила з ініціативою, щоб системи передали Україні.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив,  що передати ЗРК Україні було б правильним рішенням, утім Берлін сам вирішуватиме, де розміщати їхні системи.

Нагадаємо, військовий експерт розповів, чи зможуть системи Patriot на польському кордоні прикривати територію України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі