НТА > НОВИНИ > Новини світу > Данія змінила правила в’їзду для українців

Данія змінила правила в’їзду для українців

82

Данський уряд з 25 жовтня  відмінив систему поділу захворюваності в регіонах країни за кольорами та змінив правила в’їзду до країни.  Зокрема, громадяни України тепер можуть в’їжджати до Данії без вимоги робити тест на коронавірус перед поїздкою, їм також не потрібно самоізолюватися після прибуття.

Про це повідомило посольство України в Данії.

Водночас для в’їзду органам прикордонного контролю Данії потрібно пред’явити COVID-сертифікат ЄС або його еквівалент. Сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг “Дія”, також приймається, оскільки Україна приєдналася до системи цифрових COVID-сертифікатів ЄС.

Сертифікат має підтверджувати вакцинацію від коронавірусу однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на COVID-19 або одужання від захворювання.

У разі відсутності ковідного сертифікату громадянам України потрібно зробити тест протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на COVID-19 перед приїздом до Данії скасована.

Якщо громадянин України раніше хворів на COVID-19, але при цьому не має сертифіката, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію.

В такому випадку, робити тест після прибуття в Данію непотрібно.

Якщо громадянин України в’їжджає в Данію з країн, які Данія вважає країнами з “дуже високим ризиком інфікування, потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від COVID-19.

В іншому випадку треба зробити тест відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

Данський уряд залишив за собою право швидко відновити усі обмеження в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з появою за кордоном нових варіантів коронавірусу, які можуть становити ризик для Данії.

Нагадаємо, що з 17 липня Данія відкрила свої кордони для мандрівників з України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі