НТА > НОВИНИ > Суспільство > ДБР шукає, хто «злив» дані спецслужб. Журналістку Соколову викличуть на допит

ДБР шукає, хто «злив» дані спецслужб. Журналістку Соколову викличуть на допит

В Офісі президента оприлюднення таких документів назвали «серйозним ударом по державі»

133

Головне слідче управління Державного бюро розслідувань перевіряє джерела витоку документів щодо діяльності спецслужб. Йдеться про скандальну справу «Вагнергейт».

Про це повідомила пресслужба ДБР.

«У мережі інтернет 18-го листопада 2021-го року опубліковано документи, які містять відомості щодо планування та виконання Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та Службою безпеки України заходів, пов’язаних із організацією затримання на території України бойовиків ПВК Вагнера», – сказано в офіційній заяві.

У межах відкритого кримінального провадження здійснять перевірку щодо автентичності документів. А також встановлять військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетними до їхнього витоку.

Працівники ДБР відкрили провадження за статтею Кримінального кодексу України «Розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості довірили, або вони стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства».

Передбачуване покарання – позбавлення волі на термін від 2-ох до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися діяльністю на термін до 3-ох років.

Нагадаємо, що ці документи оприлюднила журналістка Яніна Соколова.

Під час прямого етеру «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA вона пояснила гарячу реакцію Офісу президента на опубліковані нею документи розвідки у справі про операцію із затримання «вагнерівців».

Зокрема, радник голови ОП Михайло Подоляк назвав це «серйозним ударом по державі». За словами Яніни Соколової, навіть розслідування від Bellingcat – це слова, а вона опублікувала конкретні документи, фактаж, а не просто оціночні судження.

«Українська правда» уточнила в ДБР, чи викликатимуть Яніну Соколову на допит, у Бюро відповіли так: «Можливо, але лише як свідка, рішення ухвалюватиме слідчий».

Раніше Bellingcat оприлюднив розслідування про зірвану спецоперацію українських спецслужб щодо затримання російських бойовиків, які брали участь у війні проти України на Донбасі.

Незалежні міжнародні розслідувачі спробували розкрити роль президента Володимира Зеленського та голови його офісу Андрія Єрмака у справі про спецоперацію  із захоплення «вагнерівців», яка, втім, зірвалася через арешт бойовиків у Білорусі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі