НТА > НОВИНИ > ДБР встановило, хто став першим у списку Небесної Сотні

ДБР встановило, хто став першим у списку Небесної Сотні

725

Державне бюро розслідування встановило першого вбитого активіста Майдану 2014 року. Експертизи підтвердили, що першою жертвою став львів’янин Юрій Вербицький.

Про це заявив заступник начальника управління ДБР у справах Майдану Артем Яблонський на прес-конференції “8-а річниця вбивства перших героїв Небесної Сотні і фактичний початок російської агресії”.

«Зараз не лише вісім років з початку перших вбивств, але й друга річниця існування управління в складі ДБР. За результатами розслідування щомісяця вручається підозра чотирьом особам і два обвинувальних акти відправляються до суду. За два роки ми затримали п’ятьох осіб. Це офіцер-кулеметник за вбивство 20-го лютого 2014 року потерпілого. Згодом затримали двох підозрюваних у вчиненні умисного вбивства Юрія Вербицького, а також викрадення і катування Вербицького і Луценка, затримали цивільну особу за надання неправдивих показань за введення в оману суду. 18-го вересня 2021 року затримали заступника начальника відділу управління громадської безпеки столичної міліції, який підозрюється в організації умисних вбивств трьох громадян і замаху на вбивство десяти громадян 18 лютого 2014 року», – розповів Яблонський.

Зазначається, що серед проблемних питань – це розкриття вбивств. Повністю розкрито вбивство Юрія Вербицького, журналіста Василя Сергієнка 4 квітня 2014 року в місті Корсунь-Шевченківський, 48-ми вбитих на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року і 3-х вбитих на вулиці Інститутській в Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року.

«Проблемним є розкриття перших трьох вбивств. Спірним є питання урахування судмедекспертиз: хто був першим вбитий – Юрій Вербицький чи Сергій Нігоян. За останніми даними – це Юрій Вербицький», – зазначив працівник ДБР.

За його словами, Нігоян, Жизневський Сеник – це три вбивства, які на даний час не розкрито, але слідчими ДБР активізовано роботу на цьому напрямку. Встановлено кожний з підрозділів внутрішніх військ, а також спецпідрозділ Беркут, які знаходилися в момент вчинення кожного з цих вбивств у безпосередній близькості й могли його вчинити з урахуванням судово-медичних і медико-криміналістичних експертиз.

Також проблемним є розкриття на даний момент вбивств під час проведення АТО в ніч з 18 на 19 лютого.

«За події 30 листопада 2013 року повідомлено про підозру 14-ти особам, відносно 12-х акти скеровані до суду і ще одна особа знайомиться з матеріалами провадження і після того буде скерована до суду.

За епізод з 10 по 11 грудня 2013 року повідомлено про підозру чотирьом особам, в тому числі 3-м організаторам незаконного розгону Майдану в цю ніч, а також заступнику командира кримського Беркуту за безпосереднє вчинення цих дій і спричинення тілесних ушкоджень за його вказівкою працівниками Беркуту. Також в ході досудового розслідування встановлено, що він вчинив державну зраду, а саме перейшов на бік ворога і вступив до лав незаконних збройних формувань в Автономній республіці Крим. Таким чином обвинувальні акти за цей злочин за спеціальною процедурою скеровано до суду», – зазначив Яблонський.

З приводу вбивства Юрія Вербицького, за цим епізодом притягнено до кримінальної відповідальності 9 осіб, відносно семи – скеровано до суду. За цим епізодом 4 особи перебували під вартою.

«По 20 лютого повідомлено про підозру 2-м особам: офіцер-кулеметник внутрішніх військ був затриманий у лютому 2020 року і в 2021-му обвинувальний акт скерований до суду. Ще одна особа, яка повідомлена про підозру, перебуває в розшуку.

За два роки роботи ДБР загалом 98 підозрюваних повідомлені про підозру, складено 53 обвинувальних акти відносно 74-х осіб скеровано до суду», – підсумував Артем Яблонський.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"