НТА > НОВИНИ > Суспільство > Декомунізація триває. На Полтавщині повалили Чапаєва та комсомольців

Декомунізація триває. На Полтавщині повалили Чапаєва та комсомольців

139

Невідомі на Полтавщині зруйнували пам’ятники, які й так мали знести в межах декомунізації.

Про це повідомило Суспільне. В Лубнах знесли пам’ятник червоноармійцю Василю Чапаєву, у Лохвиці – комсомольцям, а у Хоролі намагалися зруйнувати бюст радянського генерала та державного діяча Івана Третяка – монумент встояв, але на ньому написали «вбивця».

Про подію в Лубнах повідомила Новинарня. Ймовірно, до акцій причетний київський громадський рух «Гонор».

«Патріоти у Лубнах здійснили акт народної декомунізації. Небайдужі громадяни зробили те, на що не спромоглася влада Лубен протягом 6-ти років. У місті демонтовано масивний пам’ятник Василеві Чапаєву – військовому діячеві Російської імперії та більшовицької Росії, члену РСДРП (більшовиків), командиру 25-ої стрілецької дивізії Червоної армії, учаснику встановлення радянської влади», – сказано в дописі.

Раніше Український інститут національної пам’яті (УІНП) звернувся на гарячу урядову лінію, зокрема, до Національної поліції та генпрокуратури з вимогою порушити кримінальні справи щодо посадових осіб Лубенського міськвиконкому, які протягом 6-ти років не вжили заходів щодо демонтажу пам’ятника Чапаєву, саботуючи норми Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Працівники Лубенської поліції замість подяки свідомим громадянам за виконання декомунізаційного закону щодо пам’ятника Чапаєву внесли відомості до ЄРДР «за фактом вандалізму й ознаками кримінального правопорушення», – наголосили в УІНП. І додали, що «в діях Лубенської поліції також вбачаються ознаки саботажу закону».

Крім того, у Лохвиці ліквідували «пам’ятник комсомольцям».

«Пам’ятник комсомольцям у Лохвиці – знущання над пам’яттю мільйонів людей, що постраждали від комунізму. Комсомольці пліч-о-пліч з комуністами здійснювали злочини проти людяності: масовий терор, депортації і Голодомор-геноцид. Пограбування та знищення церков, просування войовничого атеїзму, русифікація – список «подвигів» ленінського комсомолу можна продовжувати”, – писав на «Історичній правді» регіональний представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

У Хоролі активісти намагалися повалити і пам’ятник Івану Третяку, але він встояв. Натомість на постаменті написали – «вбивця».

Нагадаємо, що 1-го жовтня міська рада Володимира-Волинського в рамках деколонізації та декомунізації схвалила рішення про повернення історичної назви міста – Володимир. Міський голова Ігор Пальонка тоді заявляв, що питання повернення назви піднімали неодноразово.

Місто Володимир, яке згадується у писемних джерелах з 988-го року, впродовж століть було одним із найважливіших центрів давньоруської держави поруч із Києвом, Черніговом, Переяславом і Галичем.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі