НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Коронавірус “Дельта”. Чому його бояться

Коронавірус “Дельта”. Чому його бояться

NTA зібрав усе, що треба знати про штам коронавірусу “Дельта” та його мутанта “Дельта Плюс”, через які повертають “особливі умови” та обмеження на кордонах

297

Новий штам коронавірусу “Дельта” або ж “індійський штам” стає домінуючим у світі. У ВООЗ вважають, що він є більш заразний, аніж інші штами. Перші випадки уже зафіксували і в Україні.

Про те, чим цей штам коронавірусу є небезпечний, читайте у матеріалі NTA.

Штам “Дельта” вперше виявили у жовтні 2020 року в індійському штаті Махараштра. Як показують дослідження, він приблизно на 60% активніший, ніж інші види коронавірусу. Наразі його зафіксували вже у 92 країнах світу. Найбільшу кількість заражень цим видом виявили у Росії, Великій Британії та Португалії.

Утім медики нещодавно заявили і про мутований варіант штаму “Дельта” – “Дельта Плюс”. Нині він циркулює в 10 країнах: США, Індії, Португалії, Великій Британії, Швейцарії, Польщі, Японії, Китаї, Непалі , Росії.

Чи захищають вакцини від коронавірусу “Дельта”?

Як повідомляє Національна служба охорони здоров’я Великобританії, вакцини BioNTech/Pfizer та AstraZeneca у більш ніж 90% випадках захищають від важкого перебігу дельта-варіанту. Згідно з дослідженнями, дві дози цих вакцин забезпечують надійний захист від госпіталізації.

Симптоми Дельта-варіанту

За даними ВООЗ, штам “Дельта” внесли до переліку таких, що викликають “особливе занепокоєння”.  Він має високий рівень зараження. За прогнозами, передусім охоплюватиме передусім території, де погано проводиться вакцинація. Інфіковані цим штамом мають вдвічі більше шансів потрапити до лікарні. Як свідчать результати дослідження шотландських вчених, небезпека нового виду коронавірусу проявляється в тому, що вірус активно поширюється на молодь від 12 до 20 років.

Хворі здебільшого мали такі симптоми:

  • висока температура
  • біль в горлі
  • нежить
  • кашель

Експерт МОЗ Сергій Дубров в інтервֹ’ю одному з телеканалів розповів, що крім звичних симптомів, цей штам може мати також: кишкові розлади, нежить і слабкість на фоні відсутності температури.

“Дельта” в Україні

Штам “Дельта” нещодавно виявили у двох громадян України, які повернулись з РФ. Хворими виявились 66-річна жінка та 16-річна дитина.

Варто зауважити, що в Україні є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам коронавірусу, однак тестів, які здатні побачити індійський штам, немає. За словами голови Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, наша країна наразі очікує від ВООЗ поставок таких тестів.

Нещодавно Кабінет Міністрів на засіданні підтримав запровадження низки заходів, щоб зменшити поширення дельта-варіанту в Україні. Так, з 25 червня громадянам, які прибули з Індії, Великобританії та Північної Ірландії, Росії та Португалії або перебували на їхній території не менше семи днів, заборонено перетинати український кордон без негативного результату експрестесту. Тести проводитимуть в пунктах пропуску.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі