НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > “Дельтакрон”. Учені виявили гібридну версію “Дельти” та “Омікрона”

“Дельтакрон”. Учені виявили гібридну версію “Дельти” та “Омікрона”

Гібрид двох штамів виявили у 25 осіб на Кіпрі

616

На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який поєднує в собі штам «Дельта» та штам, який з’явився наприкінці листопада, «Омікрон».  Гібридну версію ковіду назвали «Дельтакроном».

Як пише «Українська правда» із посиланням на  CNN Greece і Cyprus Mail «Дельтакрон» вже ідентифікували на Кіпрі у 25 пацієнтів з ковідом, з них 11 потрапили до лікарні, а 14 проходять лікування амбулаторно.

Доктор Леонтіос Кострикіс, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, розповів, що Deltacron має генетичне походження варіанту Delta разом з деякими мутаціями Omicron.

Він констатував, що спостерігається зв’язок між зараженням новим штамом та потребі в госпіталізації.

Вчений зазначив, що поки мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація ковіду стане домінуючою. Але посилаючись на власні спостереження Кострікіс робить попередній висновок – «Дельтакрон» може бути здатним поширитися й витіснити «Омікрон».

Науковець повідомив, що зразки «Дельтакрону» були передані в базу даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти.

Водночас міністр охорони здоров’я Кіпру уточнив, що більше деталей про нововиявлений штам буде оприлюднено на пресконференції наступного тижня.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі