НТА > НОВИНИ > Місця > Древній Демидів – затоплене село, що врятувало Київ. Як виглядає зараз

Древній Демидів – затоплене село, що врятувало Київ. Як виглядає зараз

692

Село Демидів розміщене на північ від столиці України неподалік Вишгорода: саме його затоплення врятувало Київ від наступу ворога.

Про це пише The New York Times.

Село опинилося у воді після руйнування греблі на річці Ірпінь біля місця, де вона впадає у Київське водосховище, під час боїв за столицю.

“Фактично це була тактична перемога у війні проти Росії. Українці навмисно затопили село та запобігли атаці російських танків на Київ”, – відзначило видання.

Зокрема, на фотографіях видно, як вода поглинула домівки багатьох жителів села Демидова.

Село затопили разом із величезними полями навколо нього. Так утворилося нездоланне для ворога болото. Це дало українській армії час для підготовки оборони Києва.

Зараз мешканці борються з наслідками сильної повені, але «всі розуміють, і ніхто не шкодує про це ні на мить». «Ми врятували Київ!» — каже з гордістю пенсіонерка Антоніна Костученко.

Демидів — село у Вишгородському районі Київської області. Одне з найдавніших сіл України — перша згадка про нього датується 1026 роком. Лежить, де річка Кізка вливається в річку Ірпінь поблизу Київського водосховища. У селі проживають близько 4 тисяч мешканців.

Фото: David Guttenfelder

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі