

Освятили стяг, погасили тематичну марку та вивісили історичний прапор над ратушею. У львівській міськраді відбулося урочисте засідання за участі депутатів 1-го демократичного скликання, які 3 квітня 1990 року під час сесії ухвалили рішення підняти синьо-жовтий стяг над будівлею міської Ратуші. Присутні були і обранці 8-го скликання.
Про це розповіли журналісти NTA у програмі «Правда. Наживо» (щобудня о 19:00).
Спершу в Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла відбулося освячення Прапора України, а тоді погашення марки. Опісля промов усіх учасників події – під музичний супровід муніципального хору «Гомін» український стяг винесли на вулицю та вивісили над будівлею міськради.
“Це була підпільна боротьба“, – Любомир Мельничук
«Це зараз нам здається, що підняти синьо-жовтий прапор – це нічого особливого. Але в ті часи, коли це була, по суті, підпільна боротьба. Багато з тих, хто є у залі, були творцями цієї новітньої історії. І вони діяли так, що в кінцевому результаті призвело до незалежності нашої держави», – розповідає депутат Львівської міськради від ВО “Свобода”Любомир Мельничук.
Обранець каже: можливість поспілкуватися із депутатами 1-го скликання багато вартує, адже можна їм подякувати за зроблене наживо. А ще треба набиратися від них мудрості. Адже, зараз в України дуже багато викликів. Насамперед, наш синьо-жовтий прапор треба встановити на окупованих територіях країни, аби припинити збройну боротьбу.
«Ми фактично доторкнулися до історії. Наші колеги з першого скликання розказали, як це було 30 років тому, як піднімався прапор. І взагалі, як утворилася Незалежність країни. Ми ж тоді були юні, хтось був дитиною, хтось підлітком. Ми не пам’ятаємо цього. І сьогодні ми занурилися в ту атмосферу», – додає депутат Львівської міськради від “ЄС” Юрій Ломага.
Юлія Бундз
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"