НТА > НОВИНИ > Суспільство > День захисників та захисниць України. Як ставляться до цього жінки і чи готові до цього в ЗСУ

День захисників та захисниць України. Як ставляться до цього жінки і чи готові до цього в ЗСУ

888

Тепер будемо більш особливо ставитися до свята 14 жовтня. Адже обов’язки із чоловіками маємо нарівні. Так відреагували жінки-військовослужбовиці на встановлення Дня захисників та захисниць України («Правда. Наживо» на телеканалі NTA).

Нагадаємо, цей свято встановлюється, згідно з Законом «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України», який президент Володимир Зеленський підписав третього серпня.

Зазначалося, що це сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців / військовослужбовиць у захисті України та належному вшануванню воїнів обох статей.

Обов’язки нарівні з чоловіками 

На сьогодні у Збройних силах України служать понад 31 тисяча жінок, із них – більше як 4 100 є офіцерками. Статус учасниць бойових дій отримали понад 13,5 тисяч жінок.

Самі захисниці на такий закон реагують позитивно. Кажуть, тепер будуть більш особливо ставитися до свята 14 жовтня. Адже обов’язки із чоловіками мають нарівні.

«Я думаю, що усім жінкам-військовослужбовицям приємно, що додали до свята – захисниці. Тому що вони так само несуть службу і на сході України, і в тилу. Обов’язки у нас з чоловіками однакові, вимоги – теж», – коментує закон речниця 2-ої Галицької бригади Нацгвардії України, лейтенантка Аліна Новікова.

Жінки на параді до Дня Незалежності

Однак на ділі виявилося, що суспільство наразі не готове до гідного вшанування жінок.

Нагадаємо, напередодні спалахнув скандал, суть якого у тому, що 24 серпня на військовому параді до Дня Незалежності разом із іншими підрозділами Хрещатиком крокуватиме жіноча «коробка» військовослужбовиць Збройних сил України. Проте цього року не у повсякденній формі одягу і зі зброєю, а у парадній – без зброї та у туфлях на підборах. Група народних депутаток обурилася таким підходом і вимагали від міністра оборони Андрія Тарана пояснень і вибачень за плани змусити жінок марширувати у незручному та не пристосованому для цього взутті.

Тоді сам міністр оборони пообіцяв, що підбори будуть нижчими, ніж на фото, а у підпорядкованому йому міністерстві назвали скандал маніпуляцією, яку «розганяють» політики.

Юлія Бундз

Фото: Novyny.live, Армія. Інформ

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі