НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Дерево пам’яті Героя України Тараса Матвіїва висадили у його рідному Жидачеві

Дерево пам’яті Героя України Тараса Матвіїва висадили у його рідному Жидачеві

1074

На Алеї Героїв у місті Жидачеві Львівської області сьогодні, 12 жовтня,  посадили дерево пам’яті Героя України Тараса Матвіїва – журналіста, офіцера ЗСУ, командира взводу 24 ОМБр імені Короля Данила. Обрали міцний дуб.

Про це йдеться на сайті Жидачівської міської ради.

На прохання матері Героя України на пам’ятній таблиці біля дуба викарбували слова її сина:  «З нас виросте щось міцне і горде. Не абияке сухотрав’я».

Висаджений дуб подарували громаді представники сімейної дендроферми в с. Заболотівцях Марія та Юрій Бережнюки.

 

У міськраді зазначають, що Тарасів дуб ростиме на Алеї Героїв поряд із калиною Героя України Івана Вакарчука та вічнозеленим тисом Героя України Бориса Возницького, деревом пам’яті полеглого захисника України Мар’яна Козака та сотнею козацьких ялівців на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Зазначимо, що десять років тому з ініціативи керівництва Жидачівської міської ради та редакції часопису Жидачівщини “Новий час” започаткували створення у місті Алеї Героїв.

Про Тараса Матвіїва і його шлях воїна – дивіться в авторській програмі Ірина Фаріон ГЕН УКРАЇНЦІВ”

А також  дивіться випуск “Правди. Наживо ” “Життєвий шлях Героя України Тараса Матвіїва у спогадах його батьків”.

Яким Тараса Матвіїва пам’ятають друзі та побратими – дивіться:

Довідка:

Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 року на Волині, але більшу частину дитинства провів у Жидачеві на Львівщині. Навчався у Львові – в ЛНУ імені Івана Франка на факультеті журналістики. Працював у кількох виданнях.

Улітку 2015 року став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Був організатором військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та Удеч-фесту «Івана Купала».

У вересні 2018 року вступив на курси лідерства НАСВ ім. Петра Сагайдачного, де отримав військове звання молодшого лейтенанта та з грудня 2019 року проходив військову службу за контрактом на посаді командира взводу у 24 ОМБр.  Загинув 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині. Похований у Жидачеві.

Звання Герой України отримав посмертно 13 липня 2020 року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"