НТА > НОВИНИ > Новини світу > Держдеп США засудив можливе розміщення російської ядерної зброї в Білорусі

Держдеп США засудив можливе розміщення російської ядерної зброї в Білорусі

У США звернули особливу увагу на відхід білоруської влади від нейтральних позицій

259

Імовірний дозвіл на розміщення ядерних і звичайних російських озброєнь в Білорусі є загрозою для європейської безпеки. Російське переміщення військ до Білорусі в умовах напруги на українсько-російському кордоні може означати бажання використати цю країну для нападу на Україну з півночі.

Про це заявили в Державному департаменті США під час телеконференції з журналістами. Там вважають, що переміщення російських військ до Білорусі під приводом навчань і майбутній референдум щодо змін до конституції Білорусі є пов’язаними подіями.

Державний департамент США припускає, що після референдуму Росія зможе залишити свої військові сили на території Білорусі, а також розмістити там свою ядерну зброю.

«Розміщення ядерної зброї стало би серйозною зміною для Білорусі, і такий крок представляв би виклик європейській безпеці, на який, можливо, потрібно було би реагувати», – заявили в Держдепі.

В умовах посиленої загрози повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розміщення російських сил уздовж білорусько-українського кордону є додатковою небезпекою. А переміщення ядерної зброї ближче до кордонів ЄС і країн-членів НАТО вимагатиме міжнародної реакції.

У Держдепі відзначили та засудили відхід політики Білорусі від позицій нейтральності.

Нагадаємо, в США вважають, що Росія може розпочати вторгнення в Україну в будь-який момент. Про це заявила у вівторок прес-секретар Білого дому Джен Псакі, попередивши, що вздовж українського кордону створюється «надзвичайно небезпечна ситуація».

Влада США має намір збільшити військову допомогу Україні, якщо відбуватиметься подальша агресія Росії. Постачання здійснюватимуть у рамках допомоги в розмірі 200 мільйонів доларів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі