НТА > НОВИНИ > Війна > «Дід Путін ніякий». Чому парад у Москві не став демонстрацією сили Росії

«Дід Путін ніякий». Чому парад у Москві не став демонстрацією сили Росії

Попри очевидні фейли особисто Путіна та Росії загалом, недооцінювати можливості їхньої агресії та озлобленості аж ніяк не варто

1804

Промова президента Росії Володимира Путіна під час військового параду на Красній площі розчарувала і його ненависників (що зрозуміло) і навіть прихильників. Жодного чіткого послання чи акценту цей хворий на вигляд дід не видав.

Деякі експерти роблять прогнози, що це його останній виступ у центрі Москви в такому статусі – наступного разу він відповідатиме на незручні запитання в умовній Гаазі.

На параді в Москві Путін промовляв приблизно 11 хвилин. Половину цього часу він прямо чи опосередковано присвятив Україні та проклятому Заходу. Але без свіжості думки та конкретики.

Про що сказав Путін

 • Росія здійснила попереджувальний удар, відсіч потенційної агресії, і це вимушене, своєчасне та єдино правильне рішення
 • США та їхні сателіти не хотіли чути Росію, готувалися напасти на Крим
 • Російські військові воюють на Донбасі за майбутнє, щоби не допустити розгулу неонацизму, вони – на своїй землі, зіткнення з нацистами, бандерівцями було неминучим, ополченці Донбасу разом з армією Росії борються на своїй землі
 • Росія має інший характер, вона ніколи не відмовиться від любові до батьківщини, від віри та традиційних цінностей, від звичаїв предків, а на Заході такі тисячолітні цінності вирішили скасувати, моральна деградація стала основою цинічної фальсифікації Другої світової війни
 • Росія завжди виступала за створення системи рівної та неподільної безпеки
 • Американським ветеранам фактично заборонили відвідувати парад у Росії

Про що не сказав Путін

 • Війну та мобілізацію, що прогнозували багато експертів, не оголосив
 • Офіційної анексії Донецької, Луганської, Херсонської та частини Запорізької областей не відбулося, що свідчить, що на фронтах справи йдуть не так, як планували
 • Попри традиційну агресивну воєнну риторику, жодних натяків чи залякувань щодо можливості застосування ядерної зброї не почули
 • Термін «спеціальна військова операція», на якому до цього постійно наголошувала російська пропаганда, жодного разу не вжив
 • У промові було мало деталей про те, як Росія планує діяти в Україні

«Старий, хворий, переляканий чоловічок»

Але не настільки на те, що сказав чи не сказав Путін, звернули увагу оглядачі, як на те, як він виглядав.

«Коротше, нічого цікавого. Дід ніякий. Здувся. Хворий. Нікчемний. Літаків немає. Техніки обмаль», – зробив лаконічний висновок політичний експерт Андрій Смолій.

«Старий, хворий, до смерті переляканий чоловічок. Путін, власник імперії, зустрівся нарешті з Путіним, який тягав валізу за сильними світу цього. Коло замкнулося. Його кінець близький. Його посмертна доля буде жахливою», – образно висловився радник Офісу президента України Олексій Арестович.

Чимало уважних спостерігачів звернули увагу на те, що Путін докладав неабияких зусиль, намагаючись демонструвати, що в нього все гаразд зі здоров’ям. Він часто закусував губи, а з правою рукою, як свідчить відео, в нього насправді проблеми. Адже ліва значно активніша, й таке помічають уже не вперше під час його виходів на публіку.

Хай там як, але світ побачив розчарованого, втомленого, розгубленого та слабкого чоловіка, який намагається вдавати протилежне, але виходить не дуже. Навіть росіяни у коментарях у соціальних мережах звернули увагу на невпевненість свого кровожерливого вождя. Словом, «он стар, он желаєт в сартір…»

«Легкий блиск відчаю»

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес звинуватив Путіна та військову верхівку Росії у «віддзеркалюванні фашизму та тиранії, яка була притаманна 77 років тому» та «повторенні помилок тоталітарного режиму минулого століття» у нацистській Німеччині.

За його словами, російські генерали, як і президент країни, повинні постати перед військовим трибуналом. Воллес додав: «Цілком можливо, що Україна розіб’є російську армію… Путін має прийняти, що він зрештою програв, і він повністю програв».

Президент Росії продемонстрував «легкий блиск розпачу» у своїй промові у понеділок, 9 травня, під час параду в Москві. Обґрунтовуючи доцільність «спецоперації» в Україні, він не знайшов нічого кращого, як звинуватити НАТО в оточенні Росії.

«Я думаю, що він вірить у те, в що хоче вірити, – це легкий блиск розпачу», – сказав Бен Воллес.

Він так відреагував на тезу російського президента, що однією з причин російського вторгнення в Україну стало начебто щільне розміщення баз НАТО навколо Росії:

«На частку НАТО припадає 6% його сухопутного кордону. Це не оточення, якщо лише 6% вашого сухопутного кордону становлять країни НАТО».

Щодо баз Альянсу в Україні, то Воллес заявив, що «в Україні не було жодних баз НАТО».

«Судний день» «нельотної погоди»

Однією з найбільших сенсацій, про яку стало відомо буквально перед самим початком «святкових заходів» у Москві, стало скасування повітряної частини параду. Начебто через погодні умови.

Щоправда, цю офіційно озвучену причину необережно спростували російські пропагандисти-телевізійники.

До того ж, раніше хмари не заважали російській авіації літати над головами глядачів. Можливо, злякалися систем української протиповітряної оборони.

Один із інсайдерів InformNapalm у Москві повідомив, що нібито реальною причиною скасування повітряної частини параду стала несправність так званого «літака судного дня».

Ще наприкінці квітня Міністерство оборони Росії «розтрубило», що 9-го травня над Красною площею у супроводі двох винищувачів МіГ-29 пролетить Іл-80 – «літак судного дня». Він призначений для евакуації найвищого військового керівництва країни, а також для управління збройними силами в умовах ядерної війни. Саме через це його прозвали «літаком судного дня» або «літаком кінця світу».

Бортові засоби мали захистити літак від зброї радіоактивного зараження. Він оснащений апаратурою, що забезпечує управління всіма видами збройних сил, і має можливість автономно працювати у разі, якщо вийде з ладу наземне та супутникове обладнання систем зв’язку та навігації.

З нього зняли все пасажирське та транспортне обладнання та повністю відсутнє озброєння через те, що його захист повинні забезпечувати винищувачі.

Одним з основних мінусів є його велика маса (208 тонн), у зв’язку з чим непідготовленому пілоту підняти літак у повітря дуже непросто. Через значну вагу Іл-80 вимагає протяжнішої злітної смуги, що вже виключає можливість його використання на низці аеродромів.

І ось із цим літаком і його використанням на пафосному параді щось пішло не так. «За компанію» скасували авіапаради в Єкатеринбурзі, Новосибірську, Санкт-Петербурзі, Самарі й інших російських містах. Теж нібито через погану погоду.

А може нема вже чим хвалитися росіянам в авіації?..

Відсутній Герасимов, засмучений Мединський

А ще на параді так і не з’явився керівник Генштабу збройних сил Російської Федерації Валерій Герасимов.

Причини його відсутності офіційно не пояснили. Раніше надходили непідтверджені повідомлення про те, що він отримав поранення під Ізюмом, куди його особисто послали виправляти ситуацію, яка повернулася не на користь Росії….

Своєю чергою, керівник російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський виглядав на урочистостях, делікатно кажучи, не дуже святково. Та й про на запитання місцевих журналістів відповів неоднозначно та непереконливо.

А ще карикатурними виглядали деякі фрагменти військового параду, який начебто мав демонструвати велич російської армії.

Внутрішній монстр Путіна

Однак, незважаючи на очевидні фейли особисто Путіна та Росії загалом, які вилізли якраз сьогодні, недооцінювати можливості їхньої агресії та озлобленості аж ніяк не варто.

Російська армія повзе вперед на Донбасі, при цьому вони можуть подумати, що все знову йде «за планом», тож посилять темпи свої наступів. Формально мобілізацію ніхто не оголошував, але насправді воно триває, як свідчать дані української розвідки, десь приблизно з початку квітня.

«Ядерна зброя у них на місці, хто його знає, що завтра «стрелить у голову» кремлівському карлику. Попри його зовнішню нікчемність і виразну слабкість, всередині в нього сидить той внутрішній монстр, який реально загрожує не лише Україні, а й усьому світові», – зазначив політичний експерт Петро Запотічний.

На його думку, в подальшому на нас очікує війна на виснаження. Росія має ще чимало ресурсів для того, щоби продовжувати збройну агресію, насамперед людських, та і стара (в тому числі радянська) техніка теж є у наявності.

Символізм для України

9-го травня 2022-го року Україна теж отримає відчутний позитивний символізм. Президент США Джо Байден сьогодні о 21:45 за київським часом підпише «Закон S.3522» – про ленд-ліз і захист демократії в Україні. Таку інформацію підтвердили в Білому домі ще зранку.

Та й сусідні країни демонструють активну антиросійську політику. Зокрема, саме сьогодні в Празі позбавили радянського маршала Конєва статусу почесного громадянина міста, що спричинило неабияке виття на московських болотах. 2020-го року пам’ятник Конєву в столиці Чехії демонтували.

У Варшаві ж посла Російської Федерації, який намагався покласти квіти до монумента радянських воїнів, облили червоною фарбою.

Словом, Росія настільки налаштувала світ проти себе, що відбілити реноме за будь-яких обставин найближчими роками нереально. Тож усе буде Україна!

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
7
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі