НТА > НОВИНИ > Суспільство > Діти отримають власні рахунки. Зеленський анонсував законопроєкт про “економічний паспорт українця”

Діти отримають власні рахунки. Зеленський анонсував законопроєкт про “економічний паспорт українця”

Рахунки дітей, народжених в Україні після 1 січня 2021 року, будуть поповнюватися від коштів, отриманих від користування та видобутку українськими надрами

1133

В Україні незабаром може з’явитися «Економічний паспорт українця». Президент Володимир Зеленський до 10 грудня внесе до Верховної Ради відповідний законопроект, завдяки якому діти, народжені в Україні, отримають власні рахунки, які будуть поповнюватися від коштів, отриманих від користування та видобутку українськими надрами.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу у Раді 1 грудня, пише ТСН.

За його словами, завдяки цьому законопроєкту діти, народжені в Україні після 1 січня 2021 року, отримають власні рахунки, які будуть поповнюватися від коштів, отриманих від користування та видобутку українськими надрами.

Витратити ці гроші українські діти зможуть після досягнення повноліття на освіту в Україні чи купівлі власного житла.

«До 10 грудня цього року вперше за всю історію нашої незалежності я вношу законопроєкт про «економічний паспорт українця». Згідно з ним, всі кошти, плата за використання наших українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей-громадян України. Після досягнення повноліття наші діти зможуть використати ці гроші для отримання освіти саме в Україні чи купівлі власного житла. Наші олігархи стануть інвесторами наших дітей», – повідомив Володимир Зеленський.

Президент повідомив, що кошти на “економічному паспорті українця” з’являться завдяки прийнятому 30 листопада податковому закону № 5600, який збільшує плату за використання природних ресурсів.

За словами Зеленського, завдяки цим двом законам “нарешті наші олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє наших дітей”.

Нагадаємо, що Верховна Рада 30 листопада у другому читанні ухвалила законопроєкт №5600 щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету.

Довідка 

Депутат від партії «Слуга народу» Дмитро Костюк подав в Раду законопроект №2754 «Економічний паспорт українця», про який під час передвиборчої кампанії говорив Володимир Зеленський.

Відповідно до документу, пропонують створити в Україні «Фонд майбутнього». Туди будуть щорічно перераховувати 1% від реалізації всіх корисних копалин, видобутих на території України.

Кожному українцю, який народиться з 1 січня 2021 року, будуть відкривати «економічний паспорт». Це, по суті, особовий рахунок, на який держава буде перераховувати в рівних частинах кошти з Фонду майбутнього. Точна формула розподілу коштів в документі не уточнюється.

Забрати гроші з особистого рахунку громадяни зможуть після досягнення повноліття (18 років).

Обов’язкова умова для отримання цього «стартового капіталу» — дитина повинна постійно проживати на території України до 18 років.

 

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі