НТА > НОВИНИ > Суспільство > Для вчителів закуплять ноутбуки майже на мільярд гривень

Для вчителів закуплять ноутбуки майже на мільярд гривень

167

Закупити ноутбуки для 60 тисяч вчителів планують в Міністерстві освіти України. На це потратять 980 млн грн із 1 мільярда додаткового фінансування, яке передбачили у держбюджеті на боротьбу з COVID-19 та його наслідками у школах.

У МОН стверджують, що таким чином  вдасться зробити процес навчання більш сучасним. Адже, як наголошують у відомстві, через відсутність техніки багато вчителі в умовах пандемії не мали змоги повноцінно проводити дистанційні уроки під час локдаунів.

За словами віцепрем’єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, остаточна мета – щоби кожен учитель мав «власний персональний комп’ютер і доступ до швидкісного інтернету».

«Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках — це майбутнє освіти», – переконаний Михайло Федоров.

У наказі МОН прописані вимоги до техніки, яку купуватимуть на умовах співфінансування із місцевими бюджетами. Очікувана вартість одного ноутбука – 20 тис. гривень. Для Києва, обласних бюджетів та великих міст частка співфінансування становитиме 30%, для малих міст – 10%, для сіл і селищ – 5%.

Ноутбуки розподілятимуть між закладами освіти, де вже наявна кількість персональних комп’ютерів є меншою, ніж кількість педагогічних працівників. Передусім, їх передадуть у великі школи, де навчаються  250 учнів і більше.

Зараз,  за даними за даними Державної служби статистики, в закладах загальної середньої освіти України працює близько 440 тисяч вчителів. Тобто отримати ноутбук має шанси кожен 7 освітянин.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі