НТА > НОВИНИ > Суспільство > Для започаткування власного бізнесу можна отримати 100 тисяч гривень

Для започаткування власного бізнесу можна отримати 100 тисяч гривень

74

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені громадяни України зможуть отримати фінансову допомогу для запуску власного бізнесу. За деяких обставин ці кошти можна не повертати.

Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Допомога надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів держбюджету непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка зареєстрована як безробітна.

Допомога надається на поворотній основі – через три роки підприємницької діяльності всю суму, за вирахуванням сплачених за цей час податків, потрібно буде повернути. Але вона може стати й безповоротною, якщо у перший рік з дати отримання фінансової допомоги підприємець працевлаштував за направленням центру зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки, кошти повертати не треба.

У держбюджеті на 2022 рік в рамках нової бюджетної програми “Рука допомоги” передбачено близько 100 млн грн.

Необхідно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем реєстрації, надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності та бізнес-план майбутньої справи. Особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, розробляє бізнес-план самостійно або у процесі безкоштовного професійного навчання.

Документи до центру зайнятості подаються в паперовому вигляді або, за наявності технічної можливості, в електронному – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Дія”.

За результатами розгляду пакету документів комісія приймає рішення про надання фінансової допомоги або про відмову в її наданні. У разі прийняття позитивного рішення громадянину протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення необхідно створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа – підприємець.

Для надання фінансової допомоги між регіональним центром зайнятості, центром зайнятості та особою укладається угода. Зареєструвавшись особа здійснює підбір постачальників та укладає з ними договори на постачання матеріалів та обладнання. Отримані платіжні документи та договори подаються до центру зайнятості. Центр зайнятості на підставі документів отриманих документів перераховує кошти постачальникам. Після цього особа отримує від постачальників необхідні матеріали та обладнання для ведення підприємницької діяльності.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі