НТА > НОВИНИ > Суспільство > До 2050 року населення України скоротиться до 35 млн, – ООН

До 2050 року населення України скоротиться до 35 млн, – ООН

Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку

246
До 2050 року населення України скоротиться до 35 млн, - ООН

Причиною швидкого темпу скорочення населення – є низька народжуваність, високий рівень смертності та постійна міграція громадян.

Про це свідчить доповідь ООН.

У повідомленні вказано, що населення України – одне із тих у світі, яке скорочується із швидкими темпами. До 2050 року воно зменшиться до 35 млн.

Організація об’єднаних націй радить Україні взятися за комплексну стратегію, аби стати демографічно стійкою країною.

“Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку”, – йдеться в довідці.

Причиною зростання видатків на охорону здоров’я та пенсії, що навантажує державний бюджет – є велика кількість населення, яким старше 60-ти.

Разом з цим пояснюють, що скорочення населення не є проблемою у порівнянні з низьким рівнем життя людей. Влада повинна серйозно задуматися над забезпеченням розвитку та ефективного використання людського капіталу країни, а також соціальним захисту людей – через політично та фінансово стабільну систему.

Населення України зараз

Згідно із статистикою Державної служби статистики, за січень-серпень 2021 року населення України скоротилось на 245,9 тисячі людей.

Загалом наявне населення станом на 1 вересня становило понад 41,3 мільйона людей.

На сайті Світового банку стверджують, що населення України у 2020 році було 44, 13 мільйона.

Нагадаємо, кожного року в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодоморів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У цьому році День пам’яті жертв припадає на 27 листопада. Тож, вчора о 16:00 год. по всій країні стартувала акція “Запали свічку”, що є виявом скорботи за померлими.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі