НТА > НОВИНИ > Культура > До 300-річчя Григорія Сковороди в Україні випустили пам’ятну монету

До 300-річчя Григорія Сковороди в Україні випустили пам’ятну монету

912

Сьогодні, 22 листопада, Національний банк України вводить в обіг монету, присвячену до 300-річчя від народження українського філософа та письменника Григорія Сковороди. Монету назвали «Сад божественних пісень». Її номінал – 20 гривень.

Як розповіли у Нацбанку, на аверсі монети зобразили символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення. Це пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…».  Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».

“На реверсі монети зображено метафоричну художньо-образну композицію: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав»”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що 3 грудня 2022 року Україна відзначатиме 300 років від Дня народження Григорія Сковороди.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі