НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > До кінця року в Україні очікують пік захворюваності на COVID-19 – прогнозує епідеміологиня

До кінця року в Україні очікують пік захворюваності на COVID-19 – прогнозує епідеміологиня

80

Ситуація  з коронавірусом в Україні у наступні два місяці буде найважчою: захворюваність увесь цей час  зростатиме. З вакцинацією українці уже запізнилися, допоможуть лише обмежувальні заходи та локдауни.

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповіла епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

Очікується погіршення ситуації

“На що нам чекати – складно, звичайно, сказати. Зараз ми перебуваємо на піку, а точніше лише підходимо до нього. Тому в будь-якому разі очікуємо ще на погіршення ситуації. Я думаю, що наступний місяць у нас буде, найімовірніше, найважчим, а може, це перейде і на грудень. До нового року ми будемо поки що у такому зростанні захворюваності”, – зазначила вона.

І зауважила, що цьогорічна осіння хвиля потужніша за минулорічну.

“Звичайно ж, зараз набагато більше пацієнтів з коронавірусом. Ми бачимо це і за офіційною статистикою, і у лікувальних закладах. На сьогоднішній день ми побили рекорди, які були в цей самий час минулого року. Звичайно ж, у цю хвилю ситуація погіршилася”, – повідомила епідеміологиня.

COVID-19 “помолодшав”

Катерина Сояк також зауважує, що коронавірус дедалі більше вражає молодих людей, хоч для старшого покоління він і далі залишається таким же небезпечним.

За її словами, клініцисти відзначають, що COVID-19 так би мовити помолодшав.

“До реанімації потрапляють і у віці 20 років, і 30 років, і молодші за 20 років. І серед дитячого населення збільшились випадки, які потребують стаціонарної медичної допомоги. Але сильно узагальнювати я не стала б, і говорити, що хворіє лише молоде населення. Все одно групою ризику залишається літнє населення”, – зауважила Катерина Сояк.

І ті, хто не вакцинований, за її словами, переносять захворювання набагато важче .

“Це відзначають абсолютно всі реанімації: більшість невакцинованих людей мають ускладнення та потрапляють на штучну вентиляцію легень. І відповідно, після цього шанси на позитивний результат набагато зменшуються”, – наголошує фахівчиня.

Роль вакцинації у теперішній ситуації

На думку епідеміологині Катерини Сояк, вакцинація вже не зупинить сьогоднішнього спалаху коронавірусу в Україні, утім робити щеплення все ж необхідно.

“Насправді, ми цю хвилю вже не переможемо за допомогою вакцинації, бо з цим ми запізнилися. Добре, що ми вакцинуємося: у будь-якому випадку це дає позитивний ефект і конкретній людині, яка вакцинується, і на майбутнє. Але цю хвилю ми переживемо вже не за рахунок вакцинації, а за рахунок якихось обмежувальних заходів та локдаунів”, – зазначила експертка.

Нагадаємо, за добу 27 жовтня в Україні нових випадків COVID-19 найбільше за весь час пандемії – 26 071.

Також у лікарнях бракує кисню. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу заявив, що споживання кисню у лікарнях зросло у 5-6 разів на одного пацієнта з “Дельтою”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі