НТА > НОВИНИ > Війна > До «Паші-Мерседеса» з обшуками завітала СБУ. Перехоплення розмов митрополита

До «Паші-Мерседеса» з обшуками завітала СБУ. Перехоплення розмов митрополита

СБУ проводить комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ

355

Служба безпеки України зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдання та заперечення російської збройної агресії проти України.

Про це повідомив сайт СБУ.

«Зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза», – сказано в повідомленні.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для шкоди інтересам і безпеці України», – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомили про підозру за статтями Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань», «Виправдання, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників».

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводять слідчі дії.

2022-го року Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. Порушили 61 кримінальне провадження стосовно 61-го священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, двох із них використали в обміні на наших військових.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17-ти функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам заборонили в’їзд в Україну.

Також припинили громадянство України 19-ом священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініціювали примусове повернення до країни походження клірикам церкви двом громадянам Росії.

«Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», – наголосили в СБУ.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"