НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > До шести операцій дітей щодня. Як у Львові працює пластичний хірург, роботу якого оплатив футболіст Зінченко

До шести операцій дітей щодня. Як у Львові працює пластичний хірург, роботу якого оплатив футболіст Зінченко

1090

Щодня німецький пластичний хірург Клаус Екснер спільно з українськими колегами у Львові проводить по 5-6 операцій. Усього за тиждень запланували втручання 24-ьом дітям з різних куточків України. Це здебільшого ті, хто має вроджені вади.

Найчастіше до німецького професора везуть дітей із птозами (опущенням) верхніх повік, оскільки методика операції Клауса Екснера є дуже ефективною.

«Важливо виправити ваду повіки, оскільки з часом око не буде бачити взагалі. Ми беремо м’яз із чола, який працює, опускаємо до хряща верхньої повіки – і око відкривається м’язом чола. Після цього вони зможуть бачити значно краще» , – описав процедуру журналістам NTA Клаус Екснер.

Наприклад, 10-річного Назара із Хмельниччини вже готують до виписки додому. Хлопчику прооперували повіки на оці, яке не відривалося через травми після ДТП. У листопаді 2019 року Клаус Екснер вже оперував Назарові інше око. Результатом Марина Реп’юк, мама хлопчика задоволена, адже до першої операції праве око сина взагалі не розплющувалося.

Крім вад повік, Клаус Екснер з українськими колегами оперують дітей з гемангіомами (доброякісними пухлинами) на обличчі. А також роблять пластику.

Зокрема прооперували 14-річну дівчину з вродженою вадою грудної залози. Одна залоза була суттєво більша за іншу: 300 грам проти трьох кілограм. Як розповів пластичний хірург, ваду вдалося виправити без силіконових імплантів. Щоправда, щоб довести справу до кінця дівчині доведеться перенести ще 1-2 операції.

«Оперували повторно дівчинку, в якої одна залоза більша за розміром за іншу. Два роки тому ми проводили коригуючу операцію: переміщали тканини з великої на малу. А цього разу корегували форму і об’єм залоз. Операція пройшла успішно», – каже керівник опікового центру 8-ої клінічної лікарні Львова Василь Савчин.

 Клаус Екснер оперуватиме дітей до кінця тижня. Це вже 13-ий візит професора до Львова. Цього разу роботу знаного хірурга профінансував футболіст збірної України Олександр Зінченко.

Нагадаємо, співпраця німецького хірурга з розпочалася ще у 2012 році, коли професор із Франкфурта-на-Майні під час футбольного чемпіонату Євро-2012. Тоді пластичний хірург безкоштовно оперував дітей. Це була ініціатива німецьких вболівальників благодійної організації «BigShoe».  Відтоді Клаус Екснер двічі на рік приїжджає до Львова і допомагає дітям позбутися вад, а також ділиться досвідом з українськими колегами. І лише через пандемію візит відклався на півтора роки.

Жанна Ліщенко

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі