НТА > НОВИНИ > Суспільство > До восьми тисяч гривень. В Україні паліїв листя каратимуть штрафами

До восьми тисяч гривень. В Україні паліїв листя каратимуть штрафами

56

На паліїв сміття та листя чекають рейди екологічних інспекторів і штрафи. Українських громадян штрафуватимуть на суму від 3-ох до 8-ми тисяч гривень.

Як зазначив в ефірі Українського радіо начальник Державної екологічної інспекції столичного округу Павло Іванов, через спалювання листя виділяються небезпечні речовини, такі як чадний газ, пестициди радіонукліди і бензопірен. Остання – небезпечна хімічна сполука, яка може спричиняти онкозахворювання.

За його словами, щоб уникнути паління, а з ним виділення цих сполук у повітря, необхідно спочатку пояснювати це людям. Таку функцію поклали на місцеву владу, однак у разі причетності посадових осіб до спалювання листя, на них накладуть адміністративні штрафи: близько 30-ти тисяч гривень.

Водночас найближчим часом почнуться рейди Державної служби надзвичайних ситуацій та Нацполіції.

«У рейдових заходах братимуть участь інспектори Держаної екологічної інспекції, представники Державної служби надзвичайних ситуацій і представники Нацполіції. А місце і час, звісно, не озвучуватимуть. Це буде несподіванкою», – зазначив Іванов.

Він також додав, що наразі лише на Київщині виникає близько 40-50 пожеж, переважно у приватному секторі: Осокорків, Чоколівка, Солом’янка, приватна сторона Лівобережжя, а також у передмісті, де регулярно спалюється сухе листя.

«Для українських громадян штраф від 3-ох до 8-ми тисяч гривень. Складається протокол про адміністративне правопорушення, безпосередньо на місці, де сталося порушення, в присутності особи, яка його здійснила. Протокол має складатися на відповідному бланку, його копію мають надати порушнику для сплати в добровільному порядку», – розповів експерт.

Іванов наголосив, що замість спалювання листя або компостування, опале листя можна вивозити.

Нагадаємо, що дві третіх українців проживають на територіях із забрудненим повітрям, у промислових регіонах на 25-40% вищий загальний рівень захворюваності.

Як відомо, нещодавно Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів підготувало та передасть на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який передбачає заборону значної частини виробів із пластику в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі