НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > «Додаткові очі» для онкохірурга. У Львові вперше виконали операції з новим обладнанням

«Додаткові очі» для онкохірурга. У Львові вперше виконали операції з новим обладнанням

ICG-технологія використовується для візуалізації лімфатичних вузлів та віддалених метастазів

2051

Хірурги Львівського онкоцентру отримали для тестування флуоресцентну навігаційну лапароскопічну стійку. З її допомогою вже провели чотири операції.

В онкології ICG-технологія використовується для візуалізації лімфатичних вузлів та віддалених метастазів, які не видно при звичайній лапароскопії.

Тепер бачимо те, про що раніше хіба здогадувалися

Юрій Дійчук, завідувач урологічного відділення Львівського онкоцентру, пояснює NТА під час операції:

 

«Ми бачимо чітко межу, де пухлина. Зеленим кольором світиться частина нирки, яка добре кровопостачається. Від кровотоку ми відключили частину нирки з пухлиною. І по цій межі ми можемо сміло працювати: видаляти уражену частину нирки».

За його словами, це  інструмент, який дає хірургам «додаткові очі».

«Тепер ми можемо побачити те, про що могли лише здогадуватись. Тепер маємо більш об’єктивні данні для оцінки стану хворого», – додає Юрій Дійчук.

Під час операції, пояснюють медики, флуоресцентну контрастну речовину вводять пацієнтові внутрішньовенно. Завдяки спеціальній оптиці з використанням інфрачервоної області спектру, стає видно розподіл барвника, який із крові потрапляє до лімфи.

«Це можна назвати оптимальною онкохірургією. Під час лапароскопії за допомогою введення певного флуоресцентного препарату ICG(indocianin green) є можливість в певній технології побачити лімфовузли. Вони світяться. І видалити їх оптимально.

Ця методика застосовується передусім при раку гінекологічному, урологічному, але не тільки», – каже Олег Дуда, онкохірург, заступник гендиректора Львівського онкоцентру.

Сьогодні прооперували, а завтра вже зводиться на ноги

Напередодні за цією методикою прооперували 64-річного Олександра Клімова

«Проходили медогляд, то сказали якась пухлина є –  і треба термінова її видаляти. Я навіть не сподівався, що так швидко і якісно все пройде. В мене всі аналізи нормальні», – ділиться враженнями пацієнт.

Олександру Клімову видалили пухлину передміхурової залози за цим методом, розповідає онкохірург Юрій Дійчук: «Дослідження показало, що сигнальний лімфатичний вузол не уражений, тому ми обмежились меншим об’ємом операції. Вчора зробили, а вже сьогодні ми піднімаємо пацієнта на ноги, а завтра-післязавтра він піде додому».

При такій чудовій візуалізації немає потреби перестраховуватись і забирати «зайві» не уражені тканини, кажуть онкологи.

Онкохірург Олег Дуда описує плюси нових технологій: «Онкохірургія розвивалась за такою методикою, що профілактично забиралися всі лімфатичні вузли і досліджувалися. А зараз, коли ти бачиш цей вузол, то можна визначити, що він – не онкологічний і зупинити операцію. Об’єму буде достатньо для вилікування пацієнта».

У світі ICG-лапароскопія з’явилася приблизно 10 років тому. У руках українських хірургів – торік, коли зареєстрували препарат. Нині цю технологію використовують спеціалісти Національного інституту раку у Києві, а також колеги у Дніпрі та Чернігові. Невдовзі флуоресцентна лапароскопічна стійка буде і у Львові.

Жанна Ліщенко

Оцініть новину
Клас!
12
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі