НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Донорський орган працює прекрасно. Медики оглянули 13-річного Максима, якому пересадили серце

Донорський орган працює прекрасно. Медики оглянули 13-річного Максима, якому пересадили серце

536

13-річний Максим – перша дитина, якій пересадили серце в Україні – сьогодні, 4 листопада, приходив у лікарню на плановий огляд. Медики зазначають, що донорський орган працює добре.

Про це йдеться на сторінці Facebook лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

“Сьогодні у Максима 44-й день після операції. Хлопець чудово почувається, без проблем піднімається сходами і навіть займається спортом”, – повідомляють  у лікарні.

Під час планового огляду спеціалісти взяли у Максима кров для контролю правильності вживання ліків, а також подивилися його серце.

«Фракція викиду – 60. Донорський орган працює прекрасно. І ми, як і Максим з батьками, цьому несказанно раді», – зазначають у медустанові.

Також у лікарні подякували батькам хлопця за довіру, команді Інституту серця за постійну підтримку і спільну командну роботу, і особливу подяку висловили родині донора. «Рішення рідних донора  дало шанс на життя одразу для п’ятьох людей», – зазначають у клініці.

Нагадаємо, що в Україні 22 вересня у Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові.

Хлопець хворів від липня , коли в нього раптово стався інсульт.

«Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у нас», – повідомляв генеральний директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук.

Донором став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Згоду на посмертну трансплантацію дала його дружина. Перед пересадкою серця Максим перебував у критичному стані, лік ішов на дні.

На другий день після операції 13-річний Максим завів профіль в інстаграмі, де одразу повідомив про свій нинішній стан.

Допис вийшов лаконічним, але підсилений емоційним фото хлопця з лікарняного ліжка:  «Другий День з новим серцем! Почуваюсь набагато краще)))».

У жовтні  Максима Давидюка виписали додому. Хлопець разом із мамою поїхав у село Зарудці Камінь-Каширського району. Максим мав навідуватись на планові огляди у клініку.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі