НТА > НОВИНИ > Новини світу > Допомога Львову з Венеції. Українські музеї намагаються захистити свої експонати

Допомога Львову з Венеції. Українські музеї намагаються захистити свої експонати

Міністерство культури й інформаційної політики зафіксувало вже майже 200 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

327

Українські музеї активно намагаються захистити найцінніші експонати. Музеям Львова у цьому допомагають їхні колеги з Венеції.

Про це повідомив The Art Newspaper. У межах мистецької мережі Save Ukraine необхідні матеріали для захисту творів мистецтва від бомб, вогню та вологи прямують до Львова.

Громадські музеї Венеції надсилають захисні тканини, пінопластові панелі та реєстратори даних для відстеження змін вологості та температури до Львівської національної галереї мистецтв в Україні.

Це все частина проєкту Save Ukraine Art 22, який має на меті налагодити ланцюжок постачання необхідних матеріалів, щоб захистити якомога більше цінностей.

Найбільше постраждали музеї та архітектурні памʼятки на сході України, однак Львівська національна галерея – мережа з 18-ти музеїв із колекцією у 67 000 творів – сховала свою колекцію на випадок бомбардувань.

Як повідомило Суспільне, мережу Save Ukraine Art започаткував бізнесмен Лусіо Гомієро після того, як наприкінці березня директор Львівської національної галереї Тарас Возняк звернувся з проханням про матеріали та обладнання.

Мережа залучила десятки партнерів і донорів, у тому числі громадські музеї, муніципалітет Венеції, постачальників, які працюють з такими подіями, як, наприклад, Венеційська бієнале.

Як відомо, у Львові пам’ятки культурної спадщини й об’єкти ансамблю Світової спадщини ЮНЕСКО убезпечують від можливих руйнувань. Скульптури обгортають, вітражі закривають захисними екранами, а деякі пам’ятки мистецтва демонтують спільно з місцевими реставраторами.

Нагадаємо, що на виставці «Це Україна: Захищаючи свободу», відкриття якої відбулося на 59-ій Венеційській бієнале, виступила 97-річна Анастасія Гулій. Жінка пережила Голокост, а тепер покинула Україну та переїхала до Німеччини через те, що Росія напала на її країну. Вона зачитала вірш-звернення від імені загиблого захисника України до своєї матері.

Російські війська не тільки знищують українські культурні пам’ятки, а й грабують. Із заблокованого Маріуполя окупанти вивезли до Донецька архівний і культурний фонди маріупольських музеїв.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі