НТА > НОВИНИ > Суспільство > Дороги в Україні стануть платними, але не для всіх – Шмигаль

Дороги в Україні стануть платними, але не для всіх – Шмигаль

338

В Україні проїзд багатьма ключовими дорогами може стати платним, однак таке нововведення зачепить не всіх.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, платний проїзд українськими дорогами державного значення можуть впровадити для вантажівок вагою понад 12 тонн.

Відповідний законопроєкт підтримав уряд під час засідання 24-го вересня.

За словами Шмигаля, він є «частиною плану заходів із виконання «Договору про асоціацію». Таке практикується в більшості країн Євросоюзу».

При цьому керівник уряду нагадав, що тисячі кілометрів доріг, які раніше зношуються через багатотоннажні комерційні вантажні перевезення, будують за рахунок платників податків. За допомогою впровадження системи платного проїзду витрати на ремонт доріг вдасться компенсувати. Принаймні частково.

«Тому для них пропонується встановити оплату за проїзд дорогами загального користування. Кошти з вантажівок консолідуватимуть у державному дорожньому фонді – це буде додатковий ресурс для створення якісно нової інфраструктури для всіх», – підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що уряд затвердив проєкт закону про державний бюджет на 2022-ий рік і спрямував його до Верховної Ради. Там, зокрема, йдеться і про будівництво нових доріг в Україні.

Як відомо, ремонти у межах «Великого будівництва» тривають, правоохоронці говорять про великі зловживання, а українці й далі скаржаться на стан доріг.

В Україні перед початком літнього періоду традиційно обмежують рух вантажівок державними дорогами.

30-го серпня на дорогах України запрацювали 10 нових приладів автофіксації перевищення швидкості. Загалом на території нашої держави 180 TruCam. Про це повідомляла пресслужба патрульної поліції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі