НТА > НОВИНИ > Львівські новини > «Досі не можу потрапити додому». Що з мешканцями львівського будинку, де стався обвал

«Досі не можу потрапити додому». Що з мешканцями львівського будинку, де стався обвал

Мешканка будинку переконує, що тимчасового житла їй не пропонували

673

Уже другий день поспіль рятувальники розчищають прохід для мешканців будинку на вул. Ставропігіївській, 5 у центрі Львова, де у неділю, 20 лютого, трапився обвал.

На момент інциденту у квартирах перебували шестеро людей. Ніхто з них не постраждав, утім вийти з помешкань вони не можуть. Водночас їхні рідні, яких на момент обвалу не було вдома, не мають змоги потрапити до житла.

Як розповіла «Правді. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA) львів’янка Галина, на момент обвалу в будинку вона була на роботі. Натомість заблокованими у квартирі виявилися чоловік і діти. Уже другий день жінка не може потрапити додому та своєї родини.

Зазначимо, що сьогодні на брифінгу голова Галицької райдержадміністрації Андрій Зозуля заявив, що мешканцям будинку одразу запропонували переселитися в інше тимчасове помешкання.

«Мешканцям запропонували евакуацію з допомогою рятувальників та тимчасове житло. Вони відмовилися: сказали, що є електрика, вода, загрози у помешканнях нема. Тому вирішили дочекатися, поки їм зроблять тимчасовий вихід», – повідомив Андрій Зозуля.

Натомість мешканка будинку Галина спростовує цю інформацію. Стверджує, що її попросили самостійно шукати житло чи, щонайменше, заночувати одну ніч у знайомих. Сказали, що якщо жінка сама не дасть собі ради, то тоді уже спробує допомогти місто. Водночас про тимчасове житло для всієї родини – з чоловіком і дітьми – взагалі не згадували, – переконує львів’янка.

«Не пропонували нічого», – каже жінка.

Імовірною причиною обвалу називають старі конструктивні елементи які кріпились безпосередньо до будинку.  «Як на мене, старі несучі конструкції не витримали навантаження», – говорить директор ЛКП «Старий Львів» Олег Білоус.

Зараз уламки обваленої сходової клітки та будівельне сміття рятувальники разом із альпіністами вже винесли. Встановлюють конструкцію з риштувань, з допомогою якої жителі будинку зможуть потрапити до своїх квартир.

Нагадаємо, вчора, 20 лютого, у житловому будинку в самому центрі Львова на вулиці Ставропігіївській, 5, стався обвал. Спочатку говорили про дах, урешті виявилося, що обвалилася лише сходова клітка. Мешканці,які перебували на цей момент удома, виявилися заблокованими у помешканнях.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі