

Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають протипокази до вакцинації проти COVID-19.
Про це передає пресслужба МОЗ.
Відповідну форму № 028-1/о та інструкцію щодо її заповнення затвердили наказом МОЗ ще від 2 листопада цього року.
«Форма № 028-1/о заповнюється на підставі медичних записів про стан здоров’я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до Інструкцій до застосування вакцин, рішень НТГЕІ та “Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень», – передає МОЗ.
У МОЗ додали, що постійним протипоказом до вакцинації може бути важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу вакцини або на один із її компонентів.
Натомість тичасовими протипоказами є :
- Гостра хвороба з підвищенням температури понад 38,0 °C
- COVID-19 в анамнезі
- Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою
- Вагітність та лактація (лише для вакцин, що вказують на вагітність чи лактацію як протипоказання)
- Вік
- Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб (виняток – вакцина проти грипу)
У довідці про тимчасові протипокази до вакцинації від COVID-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказів.
Довідка
абсолютні протипоказання – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину для реципієнта вакцини, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими.
застереження (вакцинація з пересторогою) – ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від проведення чи не проведення щеплення залежно від ситуації, що склалася.
постійні протипоказання – протипоказання до щеплень, що мають постійний пожиттєвий характер та ймовірно не будуть зняті впродовж життя.
тимчасові протипоказання – протипоказання, які безпосередньо наявні в момент вирішення питання щодо проведення щеплення, мають тимчасовий характер та зникають з часом.
Повний перелік застережень і протипоказань можна отримати тут.
Нагадаємо, що невдовзі у “Дії” з’являться сертифікати для тих, хто перехворів на коронавірус. Утім, COVID-сертифікат про одужання зможуть отримати тільки ті українці, які захворіють з 8 листопада 2021 року, тобто з дня, коли заплановий запуск сертифікату.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі