НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Доїхати і не померти, або Чому громадський транспорт оминає лікарні Львова

Доїхати і не померти, або Чому громадський транспорт оминає лікарні Львова

2046

Дитяча лікарня на Орлика, онкоцентр на вулиці Гашека та Центр легеневого здоров’я на Зеленій – три проблемні медичних заклади, до яких добратися громадським транспортом ще та проблема.

Ситуацію з доїздом до головних лікарень Львова – досліджували журналісти NTA («Підсумки. Наживо», щоп’ятниці о 19.00 годині).

Центр легеневого здоров’я: Один тролейбус та одна маршрутка

Центр легеневого здоров’я, що на вулиці Зеленій. Чи не головний заклад у час пандемії коронавірусу. Люди не можуть зрозуміти, як такий важливий шпиталь можна було залишити без транспортного сполучення. Пані Оксана подолала шлях від Самбора до Центру легеневого здоров’я і витратила на дорогу чималу суму. Бо без пересадок ніяк.

«З Приміського вокзалу, куди приїжджають електрички із районів, дуже складно добратися. Тут ж обласна лікарня – кладуть хворих із всієї області. Дорога важка, ми пересідали три рази. З однієї людини 30 грн, а з двох 60 гривень», – скаржиться вона.

Зупинки громадського транспорту тут немає, лише дорожній знак вказує, що тут мали б їздити маршрутки. Проте під час нашої присутності жодного автобуса так і не з’явилося. І не дивно. Якщо глянути у програму відстеження, то на ній лише одна маршрутка №38, яка курсує від центру до медичного закладу. А тролейбуса, який повинен сюди їздити, – узагалі немає.

Пан Петро приїхав із Стебника до доньки у лікарню, аби передати ліки та документи. Вона зараз хворіє на ковід. Тож довго добиратися просто не було часу.

«Та я довго стояв. Заплатив 300 гривень за таксі, щоб сюди заїхати», – бідкається він.

«На вокзалі на 16 маршрутку сідаю. Доїжджаю до Іскри на Сихові. І звідти №38 маршруткою або ж переходжу через міст, сходами вниз і там є №31 тролейбус. То дуже складно доїжджати із тими пересадками», – розповідає про проблему транспорту пацієнтка Центру легеневого здоров’я Оксана.

Шпиталь на Орлика: Дорога розрита, маршруток немає.

А це – міська дитяча клінічна лікарня Львова на вулиці Орлика. Сюди потрібно добиратися ще й з малятами, що ускладнює ситуацію.

«Ми викликали таксі, аби потрапити із дитиною на огляд. Транспортом навіть, не пробувала добиратися», – розповідає пані Галина, яка сюди привезла дитину.

«Були свідками, як йшла жінка з дитиною із ДЦП і вона мала ще й валізу з собою. Добре, що люди допомогли, бо там ще й сходи. Звідти маршрутка теж далеко. Дуже складно. Як для дитячої лікарні – тут взагалі немає доїзду. З дітьми важко», – розповідає про побачене мама хлопчика, пацієнта шпиталю пані Лілія.

Ускладнює ситуацію і ремонт покриття поруч лікарні на Орлика, який триває вже надто довго. І надій, що там з’явиться транспорт після запуску, – мізерні.

Онкологічний центр на вулиці Гашека: зупинка є, знак теж, транспорту – жодного

Третя проблемна точка Львова – онкологічний центр на вулиці Гашека. Зупинка громадського транспорту тут облаштована, дорога для транспорту відділена валідаторами, навіть є позначка на асфальті, що це шлях для автобусів. Однак, схоже, лише для краси. Бо вже понад рік єдиний маршрут №57, який сюди курсував, – не їздить. Подружжя Дмитро та Ганна розповідають, аби добратися до медзакладу із Городоцької повинні двічі пересідати у різні маршрутки. А тоді ще й долати шлях пішки.

«Я зараз мушу йти аж на Стрийську, бо то найближче. А люди з паличками, інваліди… Добре, хто має машину», – каже відвідувач онкоцентру пан Дмитро.

«Як я можу прийти когось відвідати, якщо треба так далеко йти?! Їсти щось треба хворим принести. А як то зробити, як сама ледве ноги несеш?!», – каже пані Ганна.

Громадський активіст Юрій Тер-Арутюнян розповідає, що довго боровся, аби маршрут 57 їздив на вулицю Гашека. Писав звернення у різні транспортні структури. І у 2019-му автобус таки сюди пустили.

«Він курсувати припинив незаконно, бо немає жодного розпорядження, що цей маршрут скасовується чи ще щось. Просто під прикриттям карантину його призупинили. Вони (транспортники – ред.) не хочуть його обслуговувати. Навіть, коли він ще їздив, то роботу його постійно саботували», – пояснює ситуацію із доїздом до медзакладу громадський активіст.

І причина такої ситуації, на його думку, очевидна. Маршрут фінансово не вигідний для міської влади.

«Вони шукають, де вигідніше, де є стабільний пасажиропотік – розважальні центри, вокзали. До лікарень їдуть не всі платні пасажири, тому цей маршрут їм не вигідний», – зауважує пан Юрій.

Аналізувати і виправляти

Причина з доїздом до медзакладів така складна, на думку депутата та голови транспортної комісії Львівської міської ради Ігоря Зінкевича, через загальну проблему усього транспорту у місті.

«У нас немає логіки щодо пасажиропотоку, немає технічної стратегії, як буде місто розвиватися. Неодноразово на комісію транспорту, яку очолюю, я викликав керівника управління транспорту Ореста Олеськіва для побудови реально системи, тобто стратегії розвитку громадського транспорту», – зазначає він.

Розповідає, що існує концепція, яку розробила французька компанія, але там немає чітких цифр та фінансових прорахунків. І найголовніше: не прораховані ще доїзди до приєднаних територій Львівського ОТГ. «Є у нас шикарна річ, яка зроблена за грантові кошти. 500 тисяч євро використано для того, аби французи побудували нам маршрути, які б мала збалансувати цю всю систему», – додає депутат

Комплексний аналіз транспортної системи та зміни – той шлях, який може вирішити проблему доїзду до медичних закладів, кажуть експерти. І ці кроки треба робити вже. Допоки не запрацював довгоочікуваний електронний квиток, який обіцяють ввести у дію вже з січня 2022-го року.

«Допоки ми будемо говорити про рентабельність, як кількість пасажирів, які зайшли в автобус, а не за якість перевезень і задоволення споживачів – доти ми будемо знищувати громадський транспорт», – переконаний Ігор Зінкевич.

Прокоментувати ж ситуацію із доїздом до медичних закладів у Львівській міськраді уже традиційно, відмовилися. Начальник управління транспорту Орест Олеськів часу, аби розповісти про транспортну проблему так і не знайшов.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
3
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі