НТА > НОВИНИ > Новини політики > Дроздов про “Північний потік-2”: Ми є держава чи труба?

Дроздов про “Північний потік-2”: Ми є держава чи труба?

Російський газ ніколи не буде просто економічною величиною чи товаром. За ним приходить “великий росіянин”, який завжди в кінцевому варіанті є озброєним.

365

Рішення США щодо “Північного потоку-2” не є на стільки апокаліптичним, щоб посипати голову попелом і битися в істериці.

Про це в ефірі проєкту “Говорить великий Львів” на телеканалі NTA заявив відомий журналіст та ведучий Остап Дроздов.

“Ми є держава чи ми є труба? Ось насправді вся філософія цієї ситуації. Інколи треба, щоб  державу мокнули у щось дуже неприємне, те, що погано пахне, аби вона врешті, спитала сама себе: “Я самодостатня держава з національною економікою чи просто труба і трубозалежне утворення в центрі Європи?”. І коли у нас з трубою – “труба”, все зупиняється і катастрофа”, – заявив Дроздов.

Він підкреслив: транзит російського газу  – 1,5-2,5 млрд доларів в рік. Тоді як “Януковичу за Крим Путін дав 3 мільярди”. Це та сума, яку в обхід системі ProZorro вивели на ремонт окружної Києва.

“А тут раптом 1,5 чи 2. Так, це 2% ВВП. але чи це така апокаліптична цифра, яка має паралізувати всіх українців і просто ввести в стан шоку? Я далекий від такої думки”, – підкреслив журналіст.

Водночас Дроздов нагадав: російський газ ніколи не буде просто економічною величиною і просто товаром.

“Це завжди геополітичний і цинічно-полфітичний товар. За російським газом завжди іде політичний інтерес. У ті держави, куди приходить російський газ, приходять 3-4 телекомпанії, що заходять у всі кабельні мережі всіх готелів. Туди заходить питання захисту російської мови та меншин. Туди приходить російський турист і вимога перебудувати під нього усю інфраструктуру. За російським газом завжди, гіпотетично приходить великий Кремль, великий росіянин, який завжди в кінцевому варіанті є озброєним”, – підкреслив Остап Дроздов.

Нагадаємо, США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

«Північний потік-2» стане однією з основних тем під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 30-го серпня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі