НТА > НОВИНИ > Спорт > Друге золото України на Паралімпіаді. Неперевершена Шевчук у паверліфтингу

Друге золото України на Паралімпіаді. Неперевершена Шевчук у паверліфтингу

412

Представниця Хмільника Вінницької області Мар’яна Шевчук здобула друге золото для України на Паралімпійських іграх у Токіо. Виступаючи у вазі до 55 кг, вона підняла найвищу вагу серед усіх учасниць.

Як повідомило Суспільне.Спорт, 25-річна Мар’яна Шевчук дебютувала на Паралімпіаді в Токіо. Перед ними вона ставала чемпіонкою на рівні світових і континентальних першостей. А у травні 2021-го на етапі Кубка світу навіть встановила світовий паралімпійський рекорд, піднявши вагу до 132 кг.

Українська паверліфтерка із запасом стала лідеркою фінальних виступів. У першій спробі Шевчук взяла вагу 125 кг, у той час, як найближчі переслідувачки з Китаю та Туреччини – 118 і 117 кг.

Проте із другою спробою Шевчук не впоралася – 128 кг їй не підкорилися. Китайська та турецька паверліфтерки підібралися до українки на відстань одного кілограма, взявши вагу 124 кг.

Однак тієї першої спроби (125 кг) усе ж вистачило Шевчук для паралімпійського золота. Українка ще спробувала оновити власний світовий паралімпійський рекорд і взяти вагу 133 кг, але з цим завданням не впоралася.

Це четверте жіноче золото України у паверліфтингу на Паралімпіадах. До цього золоті медалі вигравала лише Лідія Соловйова. Загалом це восьма медаль України у цьому виді спорту.

Мар’яна Шевчук народилася з хондродистрофією – станом, що впливає на розвиток хрящової тканини.

Нагадаємо,за підсумками вчорашнього змагального дня на Іграх у столиці Японії українські спортсмени за два дні завоювали 9 нагород (1 золото, 6 срібних медалей і 2 бронзи). Наша команда займала 9-ту позиції медального заліку. Лідирувала команда Китаю – 23 медалі.

Сьогодні ж срібло вибороли Катерина Денисенко у змаганні з плавання на дистанції 100 метрів на спині, Сергій Кліпперт у плаванні на спині серед спортсменів з порушенням зору (клас S12) і Владислав Білий у метанні спису.

Єгор Дементьєв виграв бронзову медаль в індивідуальній гонці переслідування (4 000 м) на велотреку, Юлія Іваницька та Наталія Ніколайчук стали бронзовими призерами в дзюдо, з третім результатом фінішувала і Юлія Павленко у стрибках у довжину.

Станом на сьогодні, це вже 8 медалей українців на Паралімпіаді.

А загалом медальний залік на теперішній момент має такий вигляд.