

Збірна України навряд чи могла розраховувати на щось серйозне у другий змагальний день Олімпійських ігор у Пекіні. Проте все ж наші спортсмени теж заявили про себе, хоча перебували вони на другому плані. А в загальному заліку першість продовжує утримувати Норвегія.
Прогрес львівського санкара
У санно-бобслейному центрі Сяохайто відбувся третій заїзд чоловіків у одномісних санках. Львів’янин Антон Дукач після двох заїздів перебував на 23-му місці і мав реальні шанси потрапити у топ-20, а, отже, і у четвертий заїзд.
Львівський санкар проїхав у третій спробі швидше, ніж у перших двох. Але цього все одно дещо забракло (0,336 секунди) для потрапляння у чільну двадцятку. Його підсумковий результат – 22-ий.
Як зазначили у відділенні НОК України у Львівській області, це найкращий результат в українських історії виступів санкарів-чоловіків на Олімпіадах.
Для Дукача це друга Олімпіада, у якій він бере участь. У Пхьончхані 2018-го року він посів 23-тє місце у змаганнях на одномісних санках і 13-те в командній естафеті.
Представник Тернопільщини Андрій Мандзій став 27-м.
Сльози фігуристки
Українська збірна з фігурного катання завершила участь у командному турнірі на Олімпійських іграх. Україна вперше за вісім років брала участь у цьому виді та так само, як у Сочі-2014, не подолала кваліфікацію. Команда посіла 10-те місце з десяти збірних: до наступного етапу проходили топ-5.
Через позитивний тест на коронавірус у одиночника Івана Шмуратка Україна змагалася лише в трьох із чотирьох дисциплін: у танцях – Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним, у парах – Софією Голіченко й Артемом Даренським, а в жіночому одиночному катанні – Анастасією Шаботовою.
16-річна Шаботова показала 7-ий результат та принесла нашій команді 4 бали. А її сльози по закінченні виступу стали одним з найемоційніших епізодів дня у Пекіні.
Форс-мажор у Пекіні
У неділю, 6 лютого, на Олімпійських іграх мали розіграти перші медалі в гірськолижному спорті. Відкривати медальну програму в цьому виді спорту мав чоловічий швидкісний спуск. Участь у змаганнях, зокрема, мав узяти й український гірськолижник – Іван Ковбаснюк.
Проте стартову дисципліну перенесли. За день до цього скасували й тренувальні спуски. Річ у тому, що останніми днями на території Національного гірськолижного центру в Яньціні, де проходять змагання з гірськолижного спорту, спостерігається несприятлива погода: сильний вітер заважає безпечно провести спуски.
Після кількох перенесень організатори все ж таки ухвалили рішення перенести змагання на інший день. Наразі планується, що чоловічий швидкісний спуск відбудеться 7-го лютого о 6-ій ранку за київським часом.
Українець Іван Ковбаснюк вийде на трасу під 39-м стартовим номером. Один із головних фаворитів – норвежець Александер Омодт Кільде – під 11-м. Загалом на Ігри в цій дисципліні відібралися 43 спортсмени.
Натомість вдалося виступити сьогодні стрибуну з трампліна Євгену Марусяку та лижникам Руслану Переході й Олексію Красовському. Перший із цього тріо залишився собою повністю задоволеним.
Він у стрибках з трампліна HS 106 несподівано для експертів потрапив у топ-50 і там став 47-им. Для молодого спортсмена цілком прийнятний результат на дебютній Олімпіаді.
А українські лижники не фінішували, оскільки їх на коло обігнав лідер, тож, за правилами, таки х колових спортсменів знімають із траси.
На тріумфи чекають 50 і 34 роки
Японія здобула перше за 50 років золото у стрибках із так званого нормального трампліна на Олімпіаді. Перемогу приніс Рею Кобаясі. Він показав лише п’ятий результат у заключній спробі, але все одно став олімпійським чемпіоном.
Для 25-річного японця це перша олімпійська медаль у кар’єрі. На Іграх-2018 у Пхьончхані його найкращим особистим результатом стало 7-ме місце на нормальному трампліні.
Для Японії це лише четверте золото Олімпійських ігор за історію участі в стрибках із трампліна. До цього японці перемагали на домашніх Іграх-1972 у Саппоро (Юкіо Касая, нормальний трамплін) і -1998 у Наґано (Кадзуйоші Фунакі + команда, великий трамплін). Поки що всі титули японці здобували в чоловічих дисциплінах.
А Швеція виграла перше олімпійське золото в ковзанярському спорті за 34 роки. Його приніс Нільс ван дер Пул на дистанції 5 000 метрів, вдруге за день переписавши олімпійський рекорд.
Для 25-річного Нільса ван дер Пула це перша олімпійська медаль у кар’єрі та, відповідно, дебютний олімпійський титул. У Пхьончхані 2018-го він став лише 14-им.
Першим найкращий олімпійський час перевершив срібний призер минулого чемпіонату світу на цій дистанції та дворазовий призер Пхьончхана-2018 – нідерландець Патрік Руст. Спортсмен пройшов 5 000 метрів за 6:09,31 хвилини, скинувши 0,45 секунди з попереднього рекорду.
Щоправда, пізніше це досягнення обійшов ще один ковзаняр – чинний чемпіон і рекордсмен світу на 5000-метрівці швед Нільс ван дер Пул, якого вважали головним претендентом на золото. При цьому вдалося йому таке досягнення завдяки прискоренню на останніх колах дистанції. Врешті він зміг випередити Руста на 0,47 секунди та встановити новий олімпійський рекорд – 6:08,84.
Чинним чемпіоном та володарем олімпійського рекорду в цьому виді був нідерландець Свен Крамер. 35-річний спортсмен перемагав на цій дистанції на трьох попередніх Іграх поспіль (2010, 2014, 2018) та не сходив з п’єдесталу з моменту дебюту на Іграх-2006 у Турині, де завоював срібло.
Проте цього разу Крамер не вважався фаворитом. У підсумку він показав час 6:17,04 хвилини та посів 9-те місце.
Перше золото Нової Зеландії
20-річна сновбордистка Зої Садовскі-Сіннотт стала володаркою першого в історії Нової Зеландії золота на зимових олімпіадах. Вона стала переможницею першого змагального дня, виконавши найкращу другу спробу і випередивши на 5,3 бала японку Кокомо Мурасе.
А у другий змагальний день сновбордистки мали ще три спроби (результати першого дня не враховували) і боролися вже безпосередньо за медалі. І за підсумками фінального дня змагань переможницею знову стала саме Садовскі-Сіннотт, яка здобула історичне золото для Нової Зеландії.
До цього найкращим результатом цієї країни на зимових Іграх було срібло 1992-го року, володаркою якого стала гірськолижниця Аннеліз Кобергер.
Загалом – медаль Садовскі-Сіннотт стала всього четвертою для Нової Зеландії на зимових Олімпійських іграх. На попередній Олімпіаді у Пхьончхані новозеландські спортсмени здобули дві бронзи.
Саме на рахунку Садовскі-Сіннотт дві медалі Олімпійських ігор. Вона є одноосібною лідеркою за кількістю олімпійських нагород в історії Нової Зеландії.
Нагадаємо, що на Олімпійських іграх у Пекіні у перший змагальний день розіграли 6 комплектів медалей.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"