НТА > НОВИНИ > Суспільство > Друковані медіа переходять на українську. Закон вступає в силу

Друковані медіа переходять на українську. Закон вступає в силу

У місцях розповсюдження преси україномовними мають бути не менше 50 відсотків видань

116

Наприкінці цього тижня набуває чинності стаття 25 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона регламентує використання державної мови у друкованих медіа.

Про це повідомив «Урядовий портал». З 16-го січня преса в Україні має видаватися українською мовою.

Може виходити й іншомовна версія видання, але всі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом і способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Окрім того, розповсюдження за передплатою друкованих медіа, виданих мовами, іншими, ніж державна, допускається за умови забезпечення їх засновниками можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

«Засновники зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номери (випуски) друкованих медіа) державною мовою у порядку, визначеному законом», – сказано в повідомленні.

У кожному місці розповсюдження преси друковані видання державною мовою мають складати не менше 50% назв друкованих медіа, що розповсюджуються в цьому місці.

Ці вимоги не поширюються на видання мовами Європейського Союзу та кримськотатарською мовою та до липня 2024-го року на місцеву пресу.

Нагадаємо, що сьогодні на проспекті Перемоги в Києві двоє чоловіків побили та пограбували журналіста, редактора, радіоведучого, телеведучого, актора, медіа-експерта Андрія Куликова.

Минулого тижня Печерський районний суд Києва рішенням про арешт майна колишнього президента України Петра Порошенка наклав арешт на активи двох телеканалів – «Прямий» і «5 канал».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі