НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Думала, що поболить – і мине. Львівські лікарі врятували жінку з рідкісною пухлиною

Думала, що поболить – і мине. Львівські лікарі врятували жінку з рідкісною пухлиною

2461

Судинні хірурги Львівської обласної лікарні врятували жінку, в якої пухлина з нирки проросла по судинах до органів, дісталася передсердя і навіть зачепила легеню. Лікарі такий випадок називають унікальним. Понад те, якби пацієнтка звернулася по допомогу бодай на тиждень пізніше, її порятунок був би під питанням.

Скарги на здоров’я у 45-річної Людмили Вахаєвої, пацієнтки з Волині, почалися приблизно рік тому, коли почалися болі з лівого боку. Втім жінка не поспішала до лікарів: думала, як і багато хто, що поболить-поболить – та й саме мине.

«У мене зліва боліло. Все нило. Біль заспокоювався, коли присідала відпочити», – пригадує, як усе починалося, Людмила Вахаєва. По-справжньому занепокоїлася, коли, не маючи зайвої ваги, почала різко худнути. Втративши 14 кілограм, урешті звернулася до медиків. З Луцька її скерували на обстеження у Львівську обласну лікарню.

«Сказали, що в мене довгий тромб, і в Луцьку немає такої апаратури щоб його дістати», – розповідає пацієнтка.

У Львові її випадком зайнявся судинний хірург, професор Ігор Кобза. У жінки виявили новоутворення в нирці, яке проросло в інші органи.  За словами медика, схожих випадків за його 40-річній практиці було лише 11. І вперше – коли дрібні частинки пухлини дісталися легені.

«Пухлина збільшила нирку у 2-3 рази. Вона проросла в органи в черевній порожнині», – пояснив унікальність випадку судинний хірург, професор кафедри шпитальної хірургії Львівського медуніверситету, Ігор Кобза. Адже новоутвори, зазвичай, не покидають меж нирки. Урологи переважно виконують навіть операції зі збереженням органу. Тут же довелося залучати навіть кардіохірургів.

Пухлина добиралася до серця

«У тому стані, в якому вона прибула, часу на роздуми не залишалося. Фактично нирки не було, замість неї була величезна пухлина, яка проросла сантиметрів 50-60. Щоб до серця дістатися їй треба було ще сантиметрів дванадцять, і ще вниз 15-20 сантиметрів», – розповідає Ігор Кобза.

Окрім того, новоутвір наче отруював жінку, викликав дуже важку інтоксикацію. До операції у пацієнтки температура не опускалася нижче 39-ти градусів. Лікування медикаментами при такій недузі не підходило.

До слова, саме львівські спеціалісти першими в Україні виконали таке складне хірургічне втручання. Окрім них, ще кілька схожих операцій проводив спільно з урологами відомий кардіохірург Борис Тодуров у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова.

«Щоб ще хтось робив операції з проростанням до серця в Україні, –  я не знаю. Принаймні в літературі таких випадків не зустрічав», – говорить Ігор Кобза.

“Підсумки. Наживо”, NTA (щоп’ятниці о 19:00)

Оцініть новину
Клас!
10
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі