НТА > НОВИНИ > Новини політики > Два роки моновлади. З чим парламент «поїхав на моря»

Два роки моновлади. З чим парламент «поїхав на моря»

249

Верховна Рада України вирушила на літні «канікули». Загалом же парламент цього скликання відпрацював два роки. Тож підбиваємо короткі підсумки Ради, яка вперше отримала потужну монобільшість, й опозицією, частина якої є «опозицією до опозиції». Як то ЄС до ОПЗЖ

Сучасний, але іноді без етичних берегів

Ухвалення давно назрілих і необхідних законопроектів – як от знаття депутатської недоторканості, імпічменту президента та виборчого законодавства, змін в антикорупційній сфері – це позитиви роботи Парламенту IX скликання. Про це у коментарі NTA заявив політичний експерт Олексій Роговик.

За словами політолога, серед позитивів роботи Ради і те, що нарешті вдалося подолати таке явище як кнопкодавство, чим так полюбляли грішити нардепи минулого скликання. І впровадження сенсорної кнопки. Та й загалом Парламент більш прогресивний і сучасний, у кріслах депутатів багато молодих людей, жінок.

Щоправда, поруч з тим не слід забувати і про негативи. Перш за все це те, що молоді депутати дуже швидко стали схожими на своїх попередників. І етичні та корупційні скандали Тищенка, Киви, Яременка і Брагара – яскраве тому підтвердження.

Коли парламент втрачає вплив

«Другий момент – це те, що Парламент втратив у своєму впливі. Через те, що у Парламенті є монобільшість, безумовно, там більший вплив тепер має Офіс президента. І так само, на жаль, олігархи зберегли свій вплив», – пояснює Роговик.

Також, відзначає експерт, різною є і швидкість ухвалення рішень Парламентом. Деякі ухвалювалися поспіхом і такий турборежим не йшов на користь. Натомість ще багато питань відверто затягували у розгляді. Це було чітко видно під час поправкового спаму під час законопроєкту про ринок Землі.

У монобільшості все добре

Під час закриття п’ятої сесії Верховної Ради цього скликання на ютуб-каналі Партії «Слуга народу» вийшов цілий блок підсумків від нардепів на питання журналіста. Зокрема, голова партії Олександр Корнієнко заявив, що в роботі Ради все добре. Так, за одну лише 5-ту сесію нардепам вдалося впровадити безліч потрібних ініціатив.

«За 5-ту сесію ми реалізували ключові реформи, про які давно говорилося. Це у першу чергу судова реформа, це завершення земельної реформи так званої, це податкова амністія, це реформи в банківській сфері, в сфері правоохоронної діяльності, це соціальні реформи», – наголошує Олександр Корнієнко.

Опозиція напоготові

В опозиційній до влади «Європейській солідарності» у роботі Парламенту монобільшості вбачають безліч недоліків. Народний депутат Олег Синютка вважає, що всі сподівання, які віддали люди, поклавши всю владу в руки президента Зеленського – і Парламент, і Уряд, і президентська вертикаль, не справдились. Навпаки – все діаметрально протилежно.

«Ми діємо в цьому Парламенті як такий собі спецназ по відстоюванні українських, державницьких, а тепер ще й економічних інтересів звичайних людей. Тому що тарифи виросли, ціни виросли, тому що життєвий рівень людей впав. І жодних покращення, які обіцяв Зеленський, немає», – переконаний народний депутат Олег Синютка.

Хто в раді хто

До складу Верховної Ради увійшли представники п’яти партій за пропорційною системою та ще п’яти партій за мажоритарною системою. Окрім того виборці підтримали 46 самовисуванців по одномандатних округах.

Пропрезидентська партія «Слуга народу» на виборах набрала 43,16 % і отримала 124 місця, а мажоритарні кандидати від партії перемогли на 130 округах, тому партія отримала більшість в парламенті і може сама утворити коаліцію.

Серед партій, що подолали до Ради 5-ти відсотковий бар’єр – найменше представників «Голосу».

Позачергові вибори відбулися 21 липня 2019 року. Перше засідання відбулося 29 серпня 2019 року.

Більше про те, чим запам’ятався Парламент за два роки. Говоритимуть вже сьогодні о 19:15 в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів».

Олег Галів

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі