НТА > НОВИНИ > Новини світу > Два шляхи щодо України. Росія поставила ультиматум НАТО

Два шляхи щодо України. Росія поставила ультиматум НАТО

У відносинах РФ і НАТО настав «момент істини», і це прямо стосується України

316

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що у Заходу «є два шляхи» – або прийняти пропозицію РФ (погодитися з умовою, що Україна не вступить до НАТО), або «мати справу з військово-технічною альтернативою».

Таку заяву заступника міністра закордонних справ РФ Олександра Грушка оприлюднила «Українська правда» з посиланням на російські джерела інформації

У п’ятницю Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані «гарантії безпеки», дотримання яких Володимир Путін вимагає від НАТО і які Росія передала США.

У ньому наголошується, що Україна не має стати членом НАТО. Обговорювати це питання Москва хоче винятково сам на сам з Вашингтоном.

У відповідь на це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Альянс розглядає можливість діалогу з РФ, проте варто враховувати позицію України.

У суботу, 18-го грудня, представник зовнішньополітичного відомства Росії заявив: Москва розраховує, що НАТО не вдасться «забовтати» російські пропозиції щодо «гарантій безпеки».

У МЗС РФ пообіцяли, що Москва перейде в режим створення контрзагроз, якщо Північноатлантичний альянс не виконає вимог Путіна.

За словами Грушка, у відносинах РФ і НАТО настав момент істини, а пропозиції Москви націлені на те, щоби «відійти від небезпечної межі». Він додав, що Росія домагатиметься свого.

Проєкт договору про так звані «гарантії безпеки» називається «Угода про заходи щодо забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору». Цей путінський проєкт пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що унеможливлюють подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України.

Крім того, РФ пропонує відмовитися від ведення військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Росія продовжує нарощувати війська біля українських кордонів, попри те, що під час відеоконференції 7-го грудня президент США Джо Байден закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації конфлікту. Про це повідомила агенція СNN із посиланням на джерело в розвідувальних органах США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі