НТА > НОВИНИ > Культура > Два українські фільми отримали нагороди на кінофестивалі в Казахстані

Два українські фільми отримали нагороди на кінофестивалі в Казахстані

139

Українські фільми “Земля Івана” та “Родима пляма” отримали нагороди на IX Міжнародному кінофестивалі студентських та дебютних фільмів “Бастау” в Казахстані.

Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

“Створена за підтримки Держкіно документальна стрічка “Земля Івана” режисера Андрія Лисецького отримала нагороду IX Міжнародного кінофестивалю студентських та дебютних фільмів “Бастау” в Казахстані. Картину визнано Найкращим неігровим фільмом у документальній секції кінофестивалю”, – розповіли у відомстві.

Зазначається, що “Земля Івана” – дебютна стрічка у режисерській творчості Андрія Лисецького. У фільмі йдеться про художника-самоука Івана Приходька, який на собі доводить, що гармонія з природою приносить душевний спокій та щастя. Стрічку створено кінокомпанією “Магіка-фільм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Також серед переможців “Бастау” – ще один український фільм: стрічка “Родима пляма” Марії Шевченко отримала нагороду як Найкращий короткометражний неігровий фільм.

У цій стрічці режисерка документує свою подорож до окупованого Криму в пошуках критично важливих відповідей: чи може її важко хвора мама мати більш стерпне життя і як цього досягти? Як досягти близькості, коли викривлена свідомість? Фільм створено Лабораторією з кіновиробництва для молодих митців INDIE LAB.

Кінофестиваль “Бастау” (у перекладі з казахської – “початок”) націлений на співпрацю між кінематографістами Європи та Азії, підтримку та просування їхніх робіт, підвищення інтересу до створення кінофільмів різних жанрів.

Гасло фестивалю, що проходить в Алмати – “Кіно нового покоління”. “Бастау” ставить на меті об’єднати молодих кінематографістів та дослідників, які засобами кіномови показують цінності культур в усій їхній унікальності та різноманітті.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі