НТА > НОВИНИ > Спорт > Дві українські бігунки вийшли в фінал Олімпіади-2020

Дві українські бігунки вийшли в фінал Олімпіади-2020

321

26-річна українська бігунка Вікторія Ткачук вийшла у фінал Олімпійських ігор у Токіо на дистанції 400 метрів з бар’єрами. Ігри в Токіо уже другі в кар’єрі спортсменки, але уперше вона змогла пробитися до вісімки найкращих.

Про це повідомляє Суспільне.

Путівку до фіналу Ткачук завоювала за добором: не фінішувала у топ-2 своїх забігів (автоматична кваліфікація), але показала найкращий час серед інших бігунок. Тобто їй потрібно було дочекатися на свій результат, аби зрівняти його з іншими і зрозуміти, чи виходить у фінал.

Оскільки Вікторія бігла в останньому з трьох півфіналів, вона незадовго після фінішу свого забігу дізналася, що змогла кваліфікуватися у фінал.

Та ця хвилина очікування стала одним з найяскравіших хайлайтів початку легкоатлетичного турніру в Токіо-2020.

Я дивилась на табло, і в мене все життя пройшло повз, і навіть зараз не пригадаю, що я там думала. Просто чекала цю маленьку “q” як, напевно, найважливішу в житті на даний момент. Я дуже щаслива, що потрапила до фіналу“, – сказала згодом після фінішу Вікторія Ткачук.

Усього на Олімпіаді в Токіо змагалися 40 бігунок на цій дистанції, залишилися – вісім. До вирішального потрапили лише три європейки (нідерландка Фемке Бол та дві українки Вікторія Ткачук, Анна Рижикова).

Фінал Олімпіади-2020 у жіночому забігу на 400 м/б відбудеться в середу, 4 серпня, о 05:30 за київським часом.

Нагадаємо, що наразі єдину срібну медаль у скарбничку України приніс плавець Михайло Романчук на дистанції 1 500 метрів вільним стилем. До цього він же завоював бронзу Олімпіади в плаванні на дистанції 800 м. Фролов фінішував тоді на 6-му місці.

Згодом перша ракетка України Еліна Світоліна скористалася шансом на першу олімпійську медаль в історії українського тенісу. Вона у наддраматичному поєдинку виборола бронзу Олімпіади.

Бронзові нагороди в Токіо-2020 також завоювали дзюдоїстка Дарія Білодід, стрілки Олена Костевич і Олег Омельчук і фехтувальник Ігор Рейзлін.