НТА > НОВИНИ > Львівські новини > «Дихай!» Чоловік, якому у Львові вперше в Україні провели трансплантацію легень, їде додому

«Дихай!» Чоловік, якому у Львові вперше в Україні провели трансплантацію легень, їде додому

Віктор чекав на донорські легені пів року і майже не вірив у диво

472

Історичною для української медицини цю мить називають лікарі. Сьогодні вперше із львівської лікарні швидкої допомоги  виписують першого українця, якому успішно пересадили  легені. Операцію провели 21 вересня.

10 років не міг дихати сповна

 «Я є щасливий!», – каже 56-річний Віктор Бабій і глибоко вдихає, бо зараз так може. До того, понад 10 років на повні груди  дихати не міг, а останні 2 роки він був повністю кисневозалежним і зовсім не виходив з дому. А все через бульозну емфізему легенів, яка й спричиняла дихальну недостатність.

«Вона, як мені пояснили виникає після 40-ка років у мужчин появляється. а що то за хвороба – ніхто толком сказати ще не може. Одні кажуть генетичне, або набуте. Я курив. Більше не буду», – каже Віктор.

 Його дружина Алла Бабій зі сльозами на очах пригадує, як медики у Центрі легеневого здоров’я казали, що Віктор може перестати дихати у будь-яку мить: «Це було 3 роки тому. І коли я щоразу дзвонила, хвилювалася чи він живий чи не живий, це дуже страшно. Я не могла повірити, що людина, яка ще місяць тому  не могла дійти зі спальні до кухні без трьох зупинок, тепер може спокійно стояти і говорити».

Врятувати Віктора від рідкісного захворювання легень могла тільки трансплантація, яку раніше в Україні не проводили. Він чекав на донорські легені пів року, хоч зізнається, мало вірив у диво.

Віктору пересадили легені від 54-річного чоловіка, який помер від інсульту. Родина померлого дала згоду на трансплантацію органів. Тоді врятували відразу шістьох людей: вони отримали нове серце, печінку, нирки, рогівку ока та легені.

20 українців чекають на донорські легені

Відсоток співпадіння донорства легенів, каже керівник відділення кардіохірургії Роман Домашич, невеликий  – лише 13-15%: «Там є багато параметрів, найголовніший – це щодо ризиків відторгнення. Важливо, щоб співпав ще й розмір легенів. Тут має скластися багато пазлів, щоб ця трансплантація відбулася».

Операція тривала 12 годин. Спочатку пересадили ліву легеню, а потім праву. Самостійно дихати пацієнт почав через 7 годин, а перші кроки зробив вже наступного дня після трансплантації.  Життя Віктору врятували, тепер його родичі просять –  це життя зберегти. Адже ще пів року він повинен приймати дороговартісні препарати, наразі один день терапії коштує 6 тисяч гривень.

Коштів вистачає тільки на перший місяць реабілітації. Тож лікарня разом з родиною вже звернулися до міністра охорони здоров’я, аби створити програму пожиттєвої фінансової підтримки для пацієнтів, яким успішно пересадили легені. Наразі в листі очікування на донорські легені – 20 людей з усіх куточків України.

Віра Лабич

Фото: Роман Балук

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі