НТА > НОВИНИ > Новини політики > Дипломатичний скандал. У МЗС України застерегли Білорусь, що Лукашенко робить злочин

Дипломатичний скандал. У МЗС України застерегли Білорусь, що Лукашенко робить злочин

226

У вівторок, 10-го серпня, до Міністерства закордонних справ України викликали тимчасово повіреного у справах Білорусі в Україні Кіріла Камишева. Йому висловили протест у зв’язку з низкою заяв Олександра Лукашенка, які він зробив напередодні на пресконференції.

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України. «Білоруського дипломата застерегли, що висловлена Лукашенком готовність визнати російський суверенітет над тимчасово окупованим українським Кримом є рівнозначною співучасті у злочині Кремля проти територіальної цілісності і суверенітету України, з усіма пов’язаними міжнародно-правовими наслідками», – йдеться в заяві.

Представники українського МЗС зазначили, що подібними словами він порушує міжнародні зобов’язання Білорусі щодо дотримання норм і принципів міжнародного права.

При цьому у білоруської сторони запросили пояснення у зв’язку з допуском на територію Білорусі так званих «прокурорів» з окупованого Луганська для допиту журналіста Романа Протасевича.

«У разі підтвердження, це буде суперечити раніше отриманій українською стороною офіційній відповіді від МЗС Білорусі, в якій цей факт категорично заперечувався», – йдеться в повідомленні МЗС.

У МЗС також звернули увагу на погрози Лукашенка «поставити на коліна» Україну, прикриваючись російським президентом. Білоруському дипломату вказали на те, що ці слова є проявом слабкості Білорусі, а не демонстрацією сили.

«Путін не зміг поставити Україну на коліна, тому надії Лукашенка на нього є програшною ставкою», – заявили в МЗС.

При цьому в МЗС розцінили заяви Лукашенка про «переправлення зброї» і підготовку в Україні «бойовиків» для дій на території Білорусі як «безвідповідальну і далеку від реалій пропаганду».

«Очевидно, це є продуктом штучно створеного кремлівськими пропагандистами в оточенні Лукашенка образу України як «ворожої» до Білорусі та білоруського народу, що абсолютно не відповідає дійсності. Фейками про зовнішні загрози державності Білорусі з боку України та інших західних держав Лукашенко намагається виправдати свої репресивні методи і обмеження прав і свобод громадян Білорусі», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не планує вводити санкції проти України, але міг би разом з Путіним дуже швидко поставити Україну «на коліна».

Учора президент США Джо Байден підписав указ про запровадження нових санкцій, спрямованих проти режиму Олександра Лукашенка у Білорусі. Раніше схожі санкції запровадив Євросоюз: до списку потрапила сім’я Лукашенка.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі