НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Дитяче питання. Проєкт будівництва північної об’їзної дороги Львова знову загальмувався

Дитяче питання. Проєкт будівництва північної об’їзної дороги Львова знову загальмувався

232

Проєкт будівництва північної об’їзної дороги Львова, про яку в Україні говорять уже десятиліттями призупинено, оскільки без даху над головою може залишитися сім’я з півторарічною дитиною. Також проблемою є те, що наразі не вдається домовитися з цією родиною про вартість викупу будинку та землі, через яку пролягатиме ця траса.

Про це йдеться у програмі «Підсумки. Наживо».

Як зазначають у «Львівавтодорі», будівництво північної об’їзної Львова стане одним з найбільших інфраструктурних проєктів в області. Вона з’єднає міжнародну трасу Київ – Львів – Чоп з трьома міжнародними дорогами. Ця дорога має стати першим в Україні шляхом найвищої категорії, покриття якого не демоформується під час спеки і має довший гарантійний термін експлуатації.

Однак унаслідок її будівництва родина Арбузових з півторарічною дитиною може залишитися без даху над головою. Саме через їхню ділянку та будинок у селі Завадів має пролягати ця об’їзна дорога.

Річ у тім, що у будинку прописана півторарічна дитина – Вероніка. Відтак, навіть якщо сім’я і погодиться продати своє житло, на заваді – закон, оскільки згідно з чинним законодавством України, неповнолітня дитина обов’язково повинна мати місце реєстрації. Тож перш ніж продати землю та будинок сім’я повинна знайти альтернативне жило. Родина такого помешкання немає, а держава теж його не надає.

Також «каменем спотикання» є питання ринкової ціни, оскільки сім’ю Арбузових не влаштовує сума, яку за їхнє помешкання та земельну ділянку готові заплатити у Львівській ОДА. Зокрема, за 25 соток землі та будинок – 800 тис. гривень.

Загалом, за 42 земельні ділянки та 10 будинків, через які теж пролягатиме об’їзна дорога Львова, довелося виплатити 16 млн гривень.

«Як на мене, це досить висока ціна за такий будинок, який знаходиться на околицях селища. Крім того, за аналогічну вартість, можна придбати таких три. На жаль, кінцевий шлях – це суд, але звертатись туди ми не маємо наміру», – заявив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

Говорили про північний об’їзд – десятиліттями, врешті, якщо з сім’єю Арбузових вдасться вирішити юридичні та фінансові проблеми, унаслідок яких призупинено проєкт, наприкінці цього або на початку 2022 року, планують розпочати масштабні роботи будівництва повноцінної кільцевої дороги.

Нагадаємо, усі роботи фінансуватимуть із кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку, який виділив Україні на дороги 450 млн євро кредитних коштів і які Верховна Рада схвалила ще в кінці серпня 2020 року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі