НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Дитина народиться з антитілами. Медики пояснили, чому вагітним треба імунізуватися

Дитина народиться з антитілами. Медики пояснили, чому вагітним треба імунізуватися

Кожна п’ята людина у світі, яка важко переносить ковід, – це вагітна жінка

860

Майбутні мами частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень. Вони мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби. Крім того, коронавірус може призводити до передчасних пологів та до переривання вагітності.

NTA та «Формула здоров’я» знайшли жінок, які, попри страхи, поширені міфи та фейки, вакцинувалися вагітними. А ще поспілкувалися з медиками, які пояснили, чому вагітним варто щепитися від коронавірусу.

Історії жінок, які наважилися

Неексперти переконували: «Ти ризикуєш дитиною!»

Ще на початку пандемії вагітним радили щеплення уникати. Втім наразі вже існує достатньо даних, які підтверджують, що вакцинація є рекомендованою під час вагітності, а ось зараження Covid-19 – небезпечна річ.

Серед тих, хто довірився вакцинації – Надія Калита. Вона сама є медиком, тож відразу хотіла щепитись, але не було ні вакцини, ні інформації про її вплив на перебіг вагітності.

«Коли я дізналась, що вагітна, було незнання. Ніхто мені не міг пояснити на той момент: ні гінеколог, ні сімейна лікарка, тому що ще не було інформації. Навіть звичайні люди, не то що вагітні, боялись! Нічого не знали, не було вакцини. Я побачила статтю, як якась вагітна журналістка провакцинувалася вже великому терміні. Ще подумала: «Ого яка смілива жінка», – розповідає Надія.

Вона ретельно відстежувала інформацію в іноземних наукових медичних джерелах, які свідчили про позитиви від вакцинації. Коли ж захотіла імунізуватись, зіткнулась із хейтом оточення.  «Ти ризикуєш дитиною»,  – казали їй. Але жінка прислухалась тільки до думки експертів.

 «Я одна з перших пішла вакцинуватися. Щойно в мою амбулаторію завезли «Файзер». Бо  я чекала на цей препарат. Після вакцинації я почувалась чудово. Трошечки боліла рука, більше симптомів ніяких не було. Я не сумнівалася в своєму виборі, а навпаки дуже рада, що зробила це. Оскільки скоро пологи і мені не хочеться повернутися додому, крім малечі, ще й з ковідом», – говорить Надія.

 У Франції нема таких активакцинаторських настроїв

 Так само вчинила і Світлана Жолкевич – багатодітна мама, яка мешкає у Франції. Каже: таких антивакцинаторських настроїв, як в Україні  – там немає. Тож 80% населення вже повністю щеплені.

Світлана імунізувалась ще будучи при надії четвертою дитиною, а два тижні тому – народила здорову дівчинку:

«У Франції люди більш свідомо відносяться до вакцинації. Є довіра до препаратів. Дуже багато, вже понад 80% людей, вакциновані двома дозами.  Перед вакцинацією спитала гінеколога, чи можна вагітним вакцинуватися. Бо я не дуже стежила за інформацією, тому думала вакцинуватися після пологів. А він сказав: “Можна! Тільки єдине – уникайте вакцинації в першому триместрі. Краще зробіть це протягом другого і третього триместрів, бо дитина автоматично отримає антитіла. Я так і зробила!».

Чому медики рекомендують вагітним вакцинуватися

Дитина народиться з антитілами

Медики підтверджують – немовля і справді отримає антитіла, якщо мама щепилася проти ковіду під час вагітності.

«Через молоко, через плаценту дитині передаються антитіла вакцинованої мами. Тому важливо, щоб жінка заздалегідь вакцинувалася, тобто під час вагітності. Ще краще – під час планування батьківства. Так вона захищає своє майбутнє», – пояснює заслужена лікарка України, акушер-гінеколог, директорка КНП Львівської облради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» Марія Малачинська.

Марія Малачинська каже: насправді немає обмежень щодо вакцинації вагітних. Користь імунізації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики. Зокрема, МОЗ і ВООЗ рекомендують вакцинувати вагітних препаратами «Файзер» і «Модерна».

«Зараз є достатньо досвіду вакцинації вагітних. У вагітних, які були вакциновані проти ковіду -19, не виявляли якихось негативних наслідків. В Україні наразі схвалені рекомендації щодо вакцинації вагітних», – каже експерт-інфекціоніст, член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Госпіталізовані вагітні – всі кисневозалежні

97% вагітних, яких госпіталізували із важким перебігом коронавірусу, невакциновані. Три тижні тому львів’ян шокувала смерть 28-річної жінки, яка померла від цієї інфекції.

Медики зафіксували внутрішньоутробну загибель плоду на 28 тижні вагітності. А через пів години сталася зупинка серця і у жінки.  Загалом у перинатальному центрі перебувають 10 вагітних із ковідом. А у центрі легеневого здоров’я ще 30 жінок. Всі вони кисневозалежні.

«Плід підтискає і об’єм легень зменшується. Таким пацієнткам важко дихати, не тільки через те, що в них є пневмонія, а й ще через те, що вони є вагітні: дихальний об’єм зменшується і так. А якщо  ще є захворювання, ще є ускладнення, ще є пневмонія…Тож маємо те, що маємо.  Усі вони вважають, що вакцинація це зло», – говорить генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак.

 У зв’язку з активною антивакцинаторською кампанією у соцмережах  Україна стала чорною плямою на карті світу через низький рівень імунізації населення – лише 33%. Завдяки численним фейкам в Інтернеті наша держава посідає третє місце, після США та Росії, у світі за рівнем смертності.

Більше про вакцинацію і вагітність дивіться у програмі «Формула здоров’я» у суботу 23 жовтня о 19:00 на телеканалі NTA.

Віра Лабич

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі