НТА > НОВИНИ > Суспільство > Дивись, не пересоли. Дрогобич чи Європа – звідки і за скільки буде сіль

Дивись, не пересоли. Дрогобич чи Європа – звідки і за скільки буде сіль

З поличок магазинів зникла звична для нас кам’яна сіль. Чи зможе Дрогобицька солеварня тепер забезпечуватиме товаром Україну

894

В Україні за лічені дні виник дефіцит солі, а за ним і ажіотаж на ринках і в крамницях. Причиною цього стала зупинка через бойові дії найбільшого в Європі заводу з виробництва цього товару «Артемсіль». Відтак, з поличок магазинів зникла звична кам’яна сіль або ж різко зросла в ціні.

Про те, як вплине припинення роботи ДП «Артемсіль» на Україну і світ – читайте у матеріалі NTA.

Як відомо, «Артемсіль» забезпечував товаром не лише Україну – сіль експортували до 15 країн світу. Утім економіст Андрій Новак вважає, що у світі проблем з цим товаром не буде, а згодом і в Україні вона буде вирішена.

«Нам просто доведеться імпортувати сіль з інших країн, в інших виробників. Звичайно, що Росія діє за принципом – чим більше шкоди вона завдає Україні, тим для них краще. І економіка, і робота підприємств тут важливий елемент», – прокоментував Андрій Новак у спецефірі NTA.

За його словами, окупанти роблять все можливе, щоб економіка України зазнала якомога більших втрат. Доказом цього є, зокрема, зупинка підприємств.

«На сьогодні ми вже оцінюємо, що ВВП України у 2022 році зменшиться на 30-50 %. І це ще ми не знаємо, як буде розвиватися військова ситуація на фронті. Це вже дуже великий удар по економіці. Але в нас є один такий позитив: те що нас підтримує весь цивілізований світ, в тому числі фінансово. І підтримувати нас будуть стільки, скільки нам буде потрібно», – зазначив економіст.

Чи зможе Дрогобицька солеварня забезпечити потреби України?

Через зупинку ДП «Артемсіль» Дрогобицька солеварня вже збільшила потужності до 55 тонн в місяць. Проте цього недостатньо навіть для того, аби забезпечити потреби Львівщини.

 «Це дуже мало», –  констатує  заступник директора Дрогобицької солеварні Ігор Нащочич.

За його словами, аби солеварня вийшла на великі потужності «треба дуже багато капіталовкладень». Заступник директора Дрогобицької солеварні переконаний, що зараз сіль Україні може забезпечити лише Європа.

«Перше, що треба – це підключити газ, тому що ми варимо на дровах. Треба відновлювати свердловини, які були по селах Модричі, Губичі, Дережичі, і звідти росоли качати в Дрогобич. Ну і цехи нові робити. Треба дуже багато грошей. Таке рішення може ухвалити тільки держава, щоб збільшити виробництво», – зауважив Ігор Нащочич.

Ігор Нащочич розповідає, що зараз 750 грам солі з підприємства коштує 18 гривень.

«У нас відпускна ціна 18 грн. З підприємства. Поставляємо зараз на «Львівхолод», «Сільпо», «Арсен». У Львові була наша сіль, відколи війна почалася. Все було спокійно до понеділка (23 травня). Люди брали одну пачку, а сьогодні хочуть 20-30», – каже Нащочич.

Додамо, що Дрогобицька солеварня – одна з найстаріших в Європі. До 1995 року завод виробляв 850 тонн солі в місяць. З 2021 року солеварня мала крафтове й туристичне спрямування.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі