НТА > НОВИНИ > Світ > Джонсон та Макрон влаштували перепалку під час саміту G7

Джонсон та Макрон влаштували перепалку під час саміту G7

75
Макрон

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон посварився із президентом Франції Еммануелем Макроном під час саміту “Великої сімки.

Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на власні джерела.

Відомо, що Джонсон висловив своє розчарування “Ірландським протоколом” та запитав у Макрона, як би він діяв, якби сосиски з Тулузи не можна було перевозити до Парижа.

Президент Франції назвав це порівняння некоректним, оскільки Париж і Тулуза розташовані в одній країні. Так, Макрон “помилково припустив, що Північна Ірландія не входить до складу Великої Британії”. Обурившись Джонсон заявив, що “деяким лідерам слід вбити собі в голову, що Велика Британія є єдиною країною”.

Додамо, що після Brexit між Північною Ірландією, яка входить до Сполученого королівства, та Республікою Ірландія утворився єдиний сухопутний кордон між Великою Британією і Європейським Союзом.

Відтак, між Північною Ірландією і рештою Великої Британії виникла адміністративна межа, на якій товари проходять перевірку (“Ірландський протокол”).

Відомо, що у Північній Ірландії повинні початися митні перевірки ковбас з Великої Британії, втім Даунінг-стріт може відмовитися від ввезення цих продуктів, щоб не посилювати напруженість в регіоні.

Нагадаємо, що 13 червня лідери “Великої сімки” завершили цьогорічний саміт у британському Корнуоллі. Глави держав G7 торкнулися питань пандемії, клімату, Білорусі, а також ситуації в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі