НТА > НОВИНИ > Спорт > Дзюдоїст Хаммо програв бронзову сутичку в дзюдо. Україна на сьогодні без медалей

330
f8e2e3814d176fe14512f5f922ff0

Український дзюдоїст надважкої ваги (понад 100 кілограмів) Яків Хаммо у бронзовому фіналі Олімпіади Токіо протистояв представнику ОКР Тамерлану Башаєву.

Обидва суперники доволі обережно поводили себе на татамі, хоча й подекуди пробували дивувати один одного прийомами, які здебільшого не проходили.

Однак надалі представник «невідомої» країни спіймав українця на необережності, тож Башаєв провів переможну атаку і виграв іппоном.

На старті своїх виступів у Токіо, в 1/8-ій фіналу, українець провів вдалі прийоми проти Владута Сімонеску з Румунії. У наступного раунді на Хаммо очікував значно серйозніший суперник – срібний призер попередньої Олімпіади японець Хісайоші Харасава. На початку поєдинку Яків навіть мав перевагу у сутичці з грізним японцем, але згодом той увійшов у боротьбу і провів прийом на іппон.

Проте Хаммо ще мав шанс поборотися за бронзу. Його першим суперником на шляху до медалі став узбек Бекмурод Олтібоєв. Наш дзюдоїст був значно активнішим. Спочатку провів прийом на ваза-арі, а потім впевнено довів сутичку до перемоги. А далі – поразка від представника ОКР завадила 27-річному українському дзюдоїсту вийти на олімпійський п’єдестал

Перед Олімпіадою відразу в декількох інтерв’ю Яків Хаммо запевняв, що їде в Токіо на Олімпійські ігри винятково за медаллю. Однак, як бачимо, плани не реалізував.

Нагадаємо, що вчора український плавець Михайло Романчук завоював бронзову нагороду Олімпійських ігор в Токіо на дистанції 800 м вільним стилем. Ця олімпійська медаль стала першою для України в плаванні за 17 років. Востаннє українські плавці брали нагороди на Олімпіаді 2004-го року.

Це перша олімпійська медаль в кар’єрі Михайла Романчука. Раніше бронзові нагороди в Токіо-2020 завоювали дзюдоїстка Дарія Білодід, стрілки Олена Костевич і Олег Омельчук, а також фехтувальник Ігор Рейзлін.

Таким чином в активі олімпійської збірної України всього 4 медалі — і всі бронзові.