НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Е-квиток почне діяти у Львові не раніше вересня 2022 року, – експерт

Е-квиток почне діяти у Львові не раніше вересня 2022 року, – експерт

Натомість анонсована нова дата про червень наступного року, ймовірно, – чергова “булька”

574

Радше за все, епопея із впровадження електронного квитка у громадському транспорті Львова триватиме, щонайменше, до осені 2022 року.

Такий прогноз зробив засновник ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига у прямому етері «Народного Толк-Шоу» на телеканалі NTA.

Він пояснив, чому нова анонсована львівською мерією дата – червень наступного року – не відповідатиме дійсності. Сам Святослав Товстига переконаний, що значно реальніший термін – вересень 2022-ого. І не раніше. Аргументує це заявами самих же чиновників про те, мінімальний час, який потрібний для налагодження транспортної роботи, – шість місяців.

«Але запустити систему в літній період, коли мало платних пасажирів, – це вистрілити собі в ногу з фінансової точки зору, – пояснює Товстига. – Із 13 січня нічого не зміниться, бо чиновники до цього часу зроблять тільки один із мікропроцесів запуску е-системи – розпочнуть «бавитися» з електронними квитками – роздаватимуть їх пільговим категоріям, тестуватимуть»

Надалі будуть потрібні ще три місяці, щоб зібрати інформацію, далі – час на юридично грамотну оптимізацію мережі. «І, можливо, в четвертому кварталі можна буде говорити про впровадження е-квитка у Львові», – додав експерт.

Е-квиток – як серіал по-львівськи

Зазначимо, що епопея із впровадженням е-квитка у Львові, який має перевести роботу громадського транспорту на новий рівень, практично вивести з нього готівку та «тіньові» фінанси, зробити прозорим формування тарифу, триває із 2016 року.

Впродовж усього часу дата запуску е-квитка постійно змінювалася. За останніми даними, електронний квиток «Леокарт» планували запустити у середині січня. Зокрема, у вересні навіть завершили встановлення валідаторів у транспорті.

Утім у середині грудня у Львівській міській раді уточнили, що йдеться лише про тестування для пільгових категорій пасажирів. А от повне впровадження відбудеться у червні 2022 року.

Вартість проїзду при е-квитку

Вартість разової поїздки без пересадки, якщо пасажир купує квиток у водія, становитиме 15 гривень.

Проте можна буде придбати електронний квиток з можливість пересадки впродовж 40 хвилин за 10 гривень. За багаж доведеться сплатити також 10 гривень.

Штраф за безквитковий проїзд – 200 гривень.

Також у місті планують ввести абонементи на проїзд у громадському транспорті:

  • на 30 днів – 420 гривень;
  • на 90 днів – 1200 гривень;
  • на 180 днів – 2200 гривень;
  • на 365 днів – 3650 гривень;

Студентський абонемент:

  • на 30 днів по карті “ЛеоКарт” – 210 гривень;
  • на 180 днів – 1100 гривень

Учні матимуть можливість їздити громадським транспортом протягом навчального року безоплатно. Але таких поїздок упродовж місяця має бути не більше 60. Якщо дитина вичерпала свій ліміт, то вона оплачуватиме повну вартість проїзду. На час літніх канікул безоплатних поїздок для школярів не передбачено, їм доведеться сплачувати за кожну поїздку по 10 гривень.

Також іншим пільговикам передбачили 60 безоплатних поїздок на місяць. Пільговики з інших міст також матимуть право безоплатного проїзду, але якщо придбають собі картку «Леокарт».  Її вартість – 60 гривень.

Для туристів передбачені короткотермінові абонементи: на 1 день – 35,00 гривень, на 2 дні – 60,00, на 3 дні – 80,00 гривень та на 7 днів – 200,00 гривень.

Фото: Zaxid.net

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі