НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Е-революція. Як поїдуть львів’яни з нового року і чого їм це вартуватиме

Е-революція. Як поїдуть львів’яни з нового року і чого їм це вартуватиме

Уже відомі ціни на проїзд у громадському транспорті при е-квитку. Натомість інформації про маршрути і схеми руху – нема

2907

Уже з січня 2022 року готівка у львівському транспорті має зникнути, адже оплата за проїзд перейде в електронну форму. За перших пів року роботи електронного квитка у Львові повинні проаналізувати пасажиропотік на маршрутах міста і визначати,  де потрібно збільшити кількість транспорту.

Що чекає на львів’ян з початку наступного року – у «Підсумках. Наживо» (щоп`ятниці о 19:00 на NTA).

 

Валідатори встановлені, маршрути – невідомі

У міській раді довгоочікуваний запуск е-квитка називають справжньою революцією. Валідатори  для нього у львівських автобусах та електротранспорті почали встановлювати ще влітку 2021-го. На даний час вони вже є у 715 одиницях транспорту.

Та залишаються запитання про те – якою буде схема маршрутів автобусів у Львові. За словами голови транспортної комісії Львівської міської ради Ігоря Зінкевича, наразі депутати її не бачили.

«Я особисто не бачив від управління транспорту переліку погоджених маршрутів, їх схеми. Зрештою, зараз її ніхто не знайде», – говорить депутат.

За різними оцінками, у 2022-му громадський транспорт потрібно буде дотувати з міського на  понад 730 мільйонів гривень. Перша половина року роботи транспорту, ймовірно, буде повністю збитковою – прогнозує керівник ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига. Каже, нема реальних розрахунків, якого класу та розміру автобуси найкращі для міста, щоб впоратися з пасажиропотоком, які маршрути є рентабельні на ринку перевезень Львова.

«Розрахунки, які подали на обговорення, підігнані під «економіку», щоб загальна сума не перевищувала  800 мільйонів на дотації. Це призведе до того, що вже у другому-третьому кварталах, коли е-квиток запрацює повноцінно, зрозуміємо, що цих коштів буде недостатньо», – пояснює Святослав Товстига.

Скільки коштуватиме проїзд

Окрема проблема – самі картки, які  «Львівавтодор» мав би вже виготовити, втім у доступі на придбання їх ще нема. Також, анонсувалося, що пільгові категорії, тобто пенсіонери, а також школярі, отримають безкоштовні «Леокарти» на 60 поїздок щомісяця. Зараз же літні люди скаржаться, що заявки на їх отримання подавали ще влітку, але наразі не отримали жодної інформації про їхнє виготовлення.

Загалом у Львові на виготовлення пільгових карток подались 63 тисячі пільговиків, хоча цієї категорії населення у місті є значно більше – понад 200 тисяч осіб.

Не для пільгових категорій вартість пластикової «Леокарти» становитиме 60 гривень. Надалі власник зможе її поповнювати через мобільний додаток для оплати проїзду у транспорті.

Отже, з січня 2022 року у транспорті можна буде розрахуватись або «Леокарткою», або ж банківською картою, яка має пей-пас. Ціна одного квитка, якщо розрахунок здійснюватиметься карткою, становитиме 10 гривень для всіх видів транспорту.  Водночас при розрахунку готівкою у руки водію проїзд вартуватиме 15 гривень. Штраф за безквитковий проїзд становитиме 200 гривень.

Можна буде придбати й абонемент на проїзд, який даватиме змогу пасажиру пересідати на інший вид транспорту упродовж сорока хвилин.

Довідка. Вартість абонементів про їзду у міському транспорті Львова буде такою:

  • абонемент на 30 днів – 420 грн;
  • абонемент на 90 днів – 1200 грн;
  • абонемент на 180 днів – 2200 грн;
  • абонемент на 365 днів – 3650 грн;
  • студентський абонемент на 30 днів за карткою «ЛеоКарт» – 210 грн;
  • студентський абонемент на 180 днів – 1100 грн.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
1
Сумно
3
Злість
5
Обіймашки
0
Шооо?
3

Коментарі