НТА > НОВИНИ > Новини науки > Ефект доміно: Сім критичних вулканів загрожують глобальними катастрофами

Ефект доміно: Сім критичних вулканів загрожують глобальними катастрофами

285

Вчені з Кембриджу дослідили, що планета може стати на поріг катастрофи при виверженні до 6 балів вулканів, які знаходяться поблизу об’єктів критичної інфраструктури.

За даними вчених, найнебезпечніше, що може статися – це ефект доміно, який можуть запустити помірні виверження, пише Nature Communications.

Виявилося, що на планеті є сім критичних точок, які знаходяться на півночі Тайваню, на Індонезійському архіпелазі, в Південно-Східній Азії, в Середземному морі, Північній Атлантиці, на північному заході США, на кордоні між Китаєм і КНДР та в Північній Африці. У зазначених регіонах скупчення невеликих активних вулканів знаходяться поруч з важливою інфраструктурою.

Якщо об’єкти інфраструктури в цих регіонах будуть паралізовані через виверження “до 6 балів”, то це призведе до катастрофічних глобальних результатів. Наприклад, жителів планети чекає неврожай, порушення постачання в торгових мережах, перебої з транспортом, обрив комунікацій, проблеми у фінансовій системі, що в сукупності призведе до політичної нестабільності.

Як аргумент до своєї теорії вчені нагадали про події 2010 року в Ісландії. Через 4-бальне виверження вулкана Ейяф’ятлайокудль, який знаходиться поруч з транспортною авіамагістраллю Європа-США, закрили повітряний простір. Тоді світова економіка зазнала збитків на загальну суму в 5 мільярдів доларів. Водночас більш потужне виверження Пінатубо на Філіппінах в 1991 році через віддаленість від інфраструктури завдало шкоди в розмірі менше однієї п’ятої від вулкана в Ісландії.

Головне фото: Mandry.club

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі